Naplnila nová deska Post Malona očekávání celého světa?

Post Malone | Zdroj: Facebook.com

Dvaadvacetiletý party medvídek Post Malone před pár dny vypustil do světa svou v pořadí druhou desku. Komunita hip hopu a R&B se na vydání třásla tak, jako na nic jiného už hodně dlouhou dobu. Stálo čekání za to?

Od průlomu Post Malona, vlastním jménem Austina Posta, neuběhly ještě ani tři roky. Svůj první singl White Iverson nahrál na platformu SoundCloud v srpnu roku 2015. Písnička přes první noc posbírala okolo milionu poslechů a okamžitě ho vystřelila na hvězdnou dráhu. Téměř vzápětí podepsal smlouvu s Republic Records, Justin Bieber si ho vybral jako předskokana na domácí turné a v prosinci 2016 vydal debutové album Stoney, kterým si získal celou zeměkouli.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Proč je rap novodobým rockem?

Největší úspěch však přišel v loňském září, kdy se svět zbláznil do samostatně vydaného tracku rockstar, na kterém s Postem spolupracoval 21 Savage. Písnička kralovala žebříčku Billboard 100 celých osm týdnů a kluk z Texasu se ocitl pod přímým a neutichajícím tlakem fanoušků, kteří se dožadovali nové desky.

Deska beerbongs & bentleys byla vydána před pár dny a přivolala pořádnou bouřku. Za první den osmnáctitrackové album nabralo téměř osmdesát milionů streamů na Spotify. Vytvořilo tak nový rekord, ale nezůstalo to jen u toho, neboť i ostatní platformy hlásí podobně gigantické úspěchy.

Je jasné, že hodně lidí si beerbongs & bentleys poslechlo z čisté zvídavosti. Stoney se totiž pyšní zajímavou tématickou i žánrovou rozmanitostí – jeden track je trapový a druhý jak vytažený z countryového alba. Písničky, které zvěstovaly příchod nového alba, jmenovitě rockstarCandy Paint (součást soundtracku filmu Rychle a zběsile 8) a Psycho (nejčerstvější novinka po boku s Ty Dolla $ign) nahnaly očekávání hodně nahoru. Možná i největší fanoušci si tak říkali, zda je přece jen možné, aby i všech zbylých patnáct skladeb čekajících na odtajnění za něco stálo.

Odpovědí je naštěstí jedno velké globální „Ano!“
Deska potěší snad doopravdy každého. Hned v první skladbě Paranoid se spojují Postyho unikátní vokály, instrumentál a zlomené srdce. Další, občas ještě bouřlivější pocitové gejzíry pak čekejte i u Better NowStayBlame It On Me, nebo Rich & Sad.

Kdo na takové emocionální výlevy není, ten se najde hned v tracku číslo 2 – Spoil My Night, na kterém se podílel i Swae LeeRae Sremmurd. Ale zdaleka to u něj nekončí. Zack And CodeineTakin’ ShotsBall For Me s pomocí Nicki MinajSame Bitches za přítomnosti G-EazyhoYG se brzy taky stanou součástí každého rozjetého hip-hopového setu.

Post Malone bezpochyby znovu dokázal, proč si ve svých pouhých dvaadvaceti letech a po tak krátké kariéře zaslouží tento vesmírný úspěch. Není ani příliš troufalé tvrdit, že je to pravděpodobně i jeho jedinečným hudebním přístupem a extrémně sympatickým vystupováním, díky kterým se hip hop stal novodobým rock’n’rollem. Teď už zbývá jen doufat, že se Posty desku rozhodne provětrat v Evropě a zamíří na turné i k nám.

Post Malone – beerbongs & bentleys

Skladby: Paranoid, Spoil My Night (Ft. Swae Lee), Rich & Sad, Zack and Codeine, Takin’ Shots, ​​rockstar (Ft. 21 Savage), Over Now, Psycho (Ft. Ty Dolla $ign), Better Now, Ball For Me (Ft. Nicki Minaj), Otherside, Stay, Blame It On Me, Same Bitches (Ft. G-Eazy & YG), Jonestown (Interlude), 92 Explorer, Candy Paint, Sugar Wraith
Celkový čas: 64 min
Vydavatelství: Republic Records

Hodnocení: 95 %


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.