Anastacia v Olomouci: Sympaťačka s famózním hlasem

Anastacia | Zdroj: Promo zpěvačky

Jeden z nejzajímavějších ženských popových hlasů všech dob zavítal do Olomouce. Americká zpěvačka Anastacia přivezla na Korunní pevnůstku kromě svých velehitů taky loňské album Evolution.

Letos v dubnu Anastacia vyrazila na evropské turné k nejnovější desce Evolution a Českou republiku navštívila rovnou dvakrát. V květnu zazpívala v pražském Foru Karlín a včera na Korunní pevnůstce v Olomouci, jejíž prostor se poslední dobou stává velmi oblíbeným koncertním místem. Však tam loni hráli Billy Talent a letos se tam představí i Papa Roach.

Čtěte také: Olomouc rozproudil punk rock, přijeli kanadští Billy Talent

Popové dámě v neděli předskočila dvě česká jména. Nejprve se v podvečer představila Debbi, později pak Emma Smetana, kterou v pár písních doprovodil i Jordan Haj.
Prostor před pódiem se však „nahustil“ až před příchodem hlavní hvězdy. Anastacia nastoupila na scénu kratičce po deváté večer, a to rovnou s hitovkou Left Outside Alone. Od první chvíle tak se tak olomouckému publiku rozsvítila očka a rozvlnily boky.

Lámaná čeština a vtipné vsuvky

Anastacia do Česka zavítala po dlouhých devíti letech (mezitím se potýkala s léčbou rakoviny prsu) a rovnou přivezla představit desku Evolution, která vyšla loni v září. Setlist tak byl protkaný jak nesmazatelnými hity, tak novinkami. Všechny ale nesly ten tolik zásadní, a pro Anastaciu typický, „rukopis“.
Vystoupení to bylo vcelku živelné. Nejen, že Anastacia stihla během koncertu vystřídat 3 outfity, postarala se ale taky o spoustu zábavných chvil, kdy se například snažila s fanoušky komunikovat v češtině – rozumět jí ale moc nebylo.

Na evropském Evolution tour ji doprovází vkusná pódiová scéna, na níž jsou schůdky vedoucí na „balkon“ a jejíž pozadí tématicky dokreslují osvětlené dvoušroubovice DNA.

Americká zpěvačka se na dvou českých zastávkách nesmazatelně vryla do paměti stovkám fanoušků nejen pro svou milou a sympatickou povahu, ale hlavně pro bezchybné živé vystoupení, které u jiných světových zpěvaček nebývá tak úplným standardem. Snad tedy brzy dorazí znovu.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.