Aquilo předvedli v Praze pořádnou dávku energie a emocí

Aquilo, Futurum Music Bar 2018 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Včerejší večer ve Futurum Music Baru byl ve znamení kvalitní hudby a silných vokálů. Mladé electro popové duo je aktuálně na turné k loňské desce Silhouettes, a právě Praha byla jednou z 16 plánovaných evropských zastávek.

Dveře se fanouškům otevřely již v 18:00, což je na koncertní poměry docela brzy. Plánovaný start akce byl hodinu poté, kdy se na pódiu měl ukázat další mladý umělec, a to předskokan Scott Quinn. Ten nenápadně usedl za klávesy něco po sedmé a postaral se o to, že na něj fanoušci v Česku jen tak nezapomenou.
Britský sympaťák se publiku představil písní I’m in love, díky které se do něj pár lidí během koncertu určitě zamilovalo. Komorní atmosféru podpořily i další písničky, mezi něž patří například song Know me, nebo také dojemná píseň věnovaná kamarádovi z dětství, který si před časem vzal život.

Fotoreport: Aquilo a Scott Quinn, 16.3.2018, Futurum Music Bar, Praha

O pauze panovala v klubu velmi příjemná a uvolněná nálada, lidé si povídali, popíjeli a napjatě očekávali příchod hlavních hvězd večera. Ti nás nenechali dlouho čekat, po chvíli vběhli na pódium bez zbytečných řečí a začali hrát jednu píseň za druhou.

V průběhu večera jsme slyšeli starší tvorbu, písně jako Waiting a Better Off Without You, kterou duo vtipně uvedlo jako píseň „O Tomově lovely bývalé přítelkyni“, ale také novější kousky z desky Silhouettes.

To, že je Aquilo opravdu sympatické duo, nám kluci předvedli několikrát, když například vděčně děkovali za takovou účast, kterou na svém prvním koncertě v Praze rozhodně nečekali. Futurum Music Bar sice nepraskal ve švech, ale na koncert se sjeli opravdu ti praví fanoušci, kteří mnohdy znali celé texty písní, a to nejen z Česka, ale také z okolních zemí a Británie.

Během ideálně sestaveného set-listu došlo nejen na melancholické melodie, ale také na energickou show, která publikum i roztančila.
Kluci během koncertu i nenápadně naznačovali, že mají přichystaný přídavek, přesto se ale krátce po deváté hodině odebrali do zákulisí. Po chvíli čekání a nepřetržitého potlesku se s úsměvem vrátili a na fanoušky vybalili přídavky rovnou dva. Definitivně se pak rozloučili známou písničkou Silhouette, do které vložili neskutečné množství energie a emocí.

Jejich následný odchod byl tichý a bez rozloučení, což mohlo některé fanoušky lehce vylekat, Aquilo se ale za maličkou chvilku ukázali mezi návštěvníky, kde si dlouze popovídali snad s každým, kdo měl zájem, a nebránili se ani společným fotkám a objetím. Z rozhovorů jsme nemohli přeslechnout chválu českého piva, která nás velmi potěšila.
Díky tomu všemu si včera návštěvníci rozhodně odnesli úsměv na tváři a melodie, které je budou provázet ještě minimálně další dny.


Napište komentář

Viktória Váhovská
O Viktória Váhovská 13 Článků
Som z Prešova a momentálne študujem v Brne. Ak ma niekde stretneš, tak je dosť možné, že s foťákom v ruke!