Chichot sem a úsměv tam – večer s Aurorou plný pozitivních vln

Aurora, Forum Karlín 2019 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Naposledy jsme ji viděli v červenci na Colours of Ostrava, ale včera se dočkala i Praha. Mohla snad mladá divoženka ve Foru Karlín předvést něco jiného než nevinnou krásu?

Dvaadvacetiletá malá blondýnka z Norska, jež se celým jménem jmenuje Aurora Aksnes, je od roku 2014 upsaná vydavatelským společnostem Glass Records a Decca Records. Tehdy stačilo pouhých pár měsíců na to, aby Aurora zaznamenala první velký úspěch. Hned její druhý vydaný singl Runaway měl na Spotify za jediný půl rok přes milion poslechů a sympatická dívka, která nemálo připomíná lesní vílu, se stala středem pozornosti mnoha posluchačů.

Fotoreport: Aurora a Vesna, 17. 1. 2019, Forum Karlín, Praha

V roce 2016 zpečetila svůj krok na hudební výsluní debutovou deskou All My Demons Greeting Me as a Friend, ke které ještě v září loňského roku přidala EP Infections Of A Different Kind – Step 1. Svou upřímností a otevřeností si získala celý svět a viditelně i Česko, jelikož byl o její koncert takový zájem, že musel být přesunut z původního klubu Roxy do objemnějšího Fora Karlín. Ale ani navýšení kapacity nezabránilo tomu, že byla událost měsíce dopředu beznadějně vyprodána.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Perfekcionistka, která sbírá brouky – 6 věcí, které jste o Auroře možná nevěděli

A vskutku, v sále se pěkné místečko na stání hledalo poněkud složitěji už hodinu před začátkem hlavní hvězdy, když nastoupila předkapela Vesna. Čtveřice talentovaných hudebnic byla příjemným počátečním osvěžením. Nebývá zvykem, že zahraničním umělcům u nás předskakují čeští muzikanti, a když už ano, nezpívají v mateřském jazyce. Avšak kdo jiný než Vesna s nenapodobitelným folklórem by se k Auroře hodil více?

Chvíli po deváté si to již směr pódium štrádovala samotná Aurora a hned bylo jasné, že její krása spočívá v jednoduchosti. Neměla za sebou žádné zběsilé měnivé projekce, pouze nenápadnou kapelu a outfitem ladící tanečnice ze skupiny diVize. Žádné excesy však ani potřeba nejsou, Aurora by totiž možná vyprodala celé Forum Karlín, i kdyby to byla jen hodinu a půl dlouhá stand-up show.

Publikum si získala s přehledem nejen svou upovídaností, ale i jakýmsi respektem k divákům, který z ni vyzařoval. Nadšeně přijímala dárky, které létaly na pódium, a odpovídala na láskyplné výkřiky ze všech koutů sálu.

To, jaká tato mladá umělkyně je, se promítá i do toho, jaké má fanoušky. V porovnání s jinými hudebními událostmi překážely natáčející a fotografující telefony jen minimálně a bylo vidět, že si každý doopravdy užívá a nasává „přírodní“ atmosféru. Co jiného se však dalo čekat? Aurora se celou svou existencí vždy otiskne do srdcí lidí a ani 17. leden v Praze nebyl výjimkou. 


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.