Colours of Ostrava 2018 a hvězdy vedlejších stagí

Ventolin, Colours of Ostrava 2018 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Multižánrový festival Colours of Ostrava každoročně přinese spoustu nejen hudebních objevů, už proto je v Česku tak oblíbený. Naše oko taky občas zamířilo mimo hlavní stage. Jak to dopadlo?

Čtěte také: Colours of Ostrava míří do finále – skvělé Kensington, Beth Ditto a Jessie J dnes doplní Ziggy Marley nebo Kygo

Mezi příjemná překvapení Colours of Ostrava rozhodně patří dívčí trio – psychedelické Core Belief, které na Fullmoon stage dorazilo až z Rakovníka. Při pohledu na tuhle trojku by vás ani nenapadlo, že budete brzy vtaženi do šíleně hypnotického vystoupení. Omamné melodie, u kterých měl ne jeden posluchač husí kůži po celém těle. Ještě více podmanivé bylo, když došlo ke spojení dívčích hlasů, které k sobě neskutečně dobře padly.

Rozhovor: Cigarettes After Sex: Jedna věc naše fanoušky spojuje – jsou to všechno romantici

Další zajímavý kousek byla určitě dvojice Munroe, která vystoupila v sobotu na Kofola CS Stage. Temná atmosféra, černobílé snímky v pozadí, podmanivé elektro a k tomu zajímavé texty v češtině. Takhle by se dalo shrnout celé vystoupení, které po první písni přilákalo zvědavce ze všech koutů festivalu. A pokud jste měli během koncertu pocit, že zpěváka odněkud znáte, tak vám určitě něco říká i kapela KOFE-IN, se kterou Jan Kunze také vystupuje.

Trochu bizárek, přesto respektovaný. Na Electronic stage to ve středu rozpálil démonický vědec Ventolin a měl vskutku narváno. Z různých koutů párty stanu se ozývaly věty typu: „Ty vole, co to je?“, ale nakonec se perfektně bavil celý dav. Pro mnohé zajisté jeden ze skvělých objevů.

A koho jste na letošních Colours objevili vy?


Napište komentář