Colours of Ostrava velkolepě zahájili Imagine Dragons

Imagine Dragons, Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Šestnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava je úspěšně zahájen. První festivalový den se blýskli Tata Bojs a Dan Reynolds s kapelou Imagine Dragons.

Letošní našlapaný line-up Colours of Ostrava organizátorům zajistil vyprodaný festival a vychází zatím i nádherné počasí. Gumáky a pláštěnky, které loni zmizely ze všech ostravských obchodů, tak letos pravděpodobně nahradily opalovací krémy.

Industriální prostor oblasti Dolních Vítkovic ve středu zaplnili fanoušci jednoho z největších českých festivalů a po jeho oficiálním zahájení hned nastoupila britská indie-popová hvězda Birdy. Úchvatná klavíristka a zpěvačka nás zavedla do světa chytrého popu a byla za to náležitě odměněna.

Fotoreport: Zahájení Colours of Ostrava 2017 – Birdy, Tata Bojs a Imagine Dragons

Že se fanoušci nejvíce těšili na vystoupení Imagine Dragons, bylo jasné už od samotného příchodu, kdy se na potkání z davu ozývaly zmínky o středečních headlinerech. První den však vystoupila spousta dalších skvělých hvězd, mezi nimiž jste mohli zaslechnout vtipné texty písničkáře Pokáče či indie-rockové alt-J.

Dokonalé publikum si před vystoupením hlavní hvězdy užilo také energií nabité Tata Bojs a kdyby snad nechybělo ke startu Imagine Dragons jen pár minut, našla by se tutově spousta takových, kteří by si vyžádali Opakování celé show.

Pouhá čtvrthodina chyběla do půlnoci, když se na hlavní stage doslova vrhli Imagine Dragons se svým aktuálním hitem Thunder. Kytarový rock a pop mixovaný s elektronikou, do toho neskutečně sršící chuť a energie frontmana Dana Reynoldse a nadšené publikum, dali dohromady (jak my tady v Ostravě říkáme) zážitek jak cyp. Přesně takové bylo kompletně celé vystoupení, kterému vládly také hity jako It’s Time, Demons, Believer, Gold či Yesterday.

Brutální Reynoldsův řev střídalo také pomalé tempo, bubenická show a na pódium byl pozván i jeden fanoušek. Ten si zaskákal na legendární hit Song 2 od Blur, který Imagine na koncertech rádi hrají, a vyzkoušel si taky plnohodnotný stage diving. Jako přídavek a samotný vrchol koncertu si kapela připravila Radioactive a zpečetila fakt, že je skutečně jednou z nejpopulárnějších kapel světa.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.