Hentai Corporation v Brně: Tohle je poslední koncert v týhle sračce

Hentai Corporation, Fléda, 20. 3. 2018 | Foto: Viktória Váhovská, MonsterMusic

Brněnskému publiku přišli ukázat bradavkieren Hentai Corporation a přivezli s sebou kromě flašky vína i kapelu The Atavists, která je doprovází na turné. Dále si přizvali brněnské Twin Soul Brothers.

Turné Hentai CorporationThe Atavists se nezastavitelně rozjelo a jednou ze zastávek byl 20. března i brněnský klub Fléda. Ten byl začátkem večera téměř liduprázdný, takže startovní pozice předkapely Twin Soul Brothers nebyla úplně příznivá. Počet diváků však postupně stoupal a někteří se dokonce odvážili přijít až skoro k pódiu. Brněnská čtveřice si ale koncert i tak užívala a téměř bez řečí odehrála svůj set.

Fotoreport: Hentai Corporation, The Atavists, Twin Soul Brothers, 20. 3. 2018, Fléda, Brno

Další na řadu přišli královéhradečtí The Atavists, kteří předvedli své osobité spojení stoner rocku s šedesátkovým soundem a bluesovými prvky. Samozřejmě nemohly chybět pecky z nového alba, které jsou malinko šmrncnuté popem a modernějším zvukem. Této nadějné čtveřici se trochu povedlo rozproudit publikum, kterému se ještě nedalo říkat dav. Sypali jednu pecku za druhou a zpěvák a kytarista v jednom Adam Krofian střídal kytary jako o život.

V jednu chvíli se během songu objevil i zpěvák Hentai Corporation Radek Škarohlíd s miskou plnou nakrájených baget, které rozdával divákům. The Atavists to ale ani trochu nevyrušilo a hráli dál. V setlistu měli například Leave Me Alone, Dancing Queen, Florida Man nebo Changes.

Během přestavby pódia se Fléda začala za zvuku hitovek Michala Tučného zaplňovat a některé členky dámské části publika si pomalu zabíraly strategická místa hned u pódia, aby měly co nejlepší výhled na zpěváka Radka Škarohlída a zároveň se vyhnuly mosh pitu. Tomu se ale ve finále nevyhnul nikdo.

Vystoupení hlavní hvězdy začalo kolem půl jedenácté tím, že se Škarohlíd chopil mikrofonu. „Není pátek jako úterý,“ řekl a vytáhl banán. Oloupal ho a nabídl rozpačitým dámám vpředu. Samozřejmě se ho ale chopil nějaký kluk, aby to dívky vyhecovalo najít odvahu a také si kously. Pak se s tóny Dancing With a Devil strhla smršť, která dále pokračovala až skoro do půlnoci. Škarohlíd si hned na začátku sundal triko a vytáhl trenky co nejvýš to šlo. Do půl těla se začali svlékat i někteří odvážlivci v publiku. Jeden z nich si dokonce sundal i kalhoty a vydal se ve slipech na pódium, aby mohl skočit do davu.

Škarohlíd řádil, jak má zvykem a posilňoval se vínem. Tím že nesáhl po ničem tvrdším, dost překvapil, brzy to ale vysvětlil tím, že už se rozhodli trochu zvolnit. Hentai vystoupili v provizorní sestavě s klávesistou Adamem. Ten na turné zaskakuje za Františka Kouckého, který z kapely náhle odešel.

Čtěte také: Hentai Corporation: Kdybychom byli těžký introverti, na pódiu se takhle nechováme

Škarohlíd sám během koncertu řekl, že se kapela s Františkovým odchodem z kapely těžce vypořádává a že se uvidí v říjnu, jak to bude s kapelou vypadat dál. Rychle však zase přešel k běsnění a ponořil se do vlastního světa, klekal si, běhal po pódiu a vystrkoval zadek.

Došlo i na křest vinylové desky Intracellural Pets zbytkem vína a pak samozřejmě zase na další bordel. Zazněly jak pecky z nové desky, tak i staré známé pecky. Večer ale přinesl i smutnou chvíli, ve které kontroverzní frontman prohlásil: „Ještě jsme to nikde neřekli, ale tohle je poslední turné.“ Emoce z téhle věty ještě umocnila následující skladba Lost in Tensions? Škarohlíd to pak ještě několikrát zopakoval. „Pojďme si to užit, tohle je poslední koncert v týhle sračce.

Na konci pak klasicky zapomněl ohlásit poslední píseň, což si rychle uvědomil, společně s ostatními se uklonil a v podstatě ani nedal fanouškům prostor, aby si je vytleskali zpátky. Za chvíli totiž byly zase všichni zpátky na svých místech. Přídavek pak trval docela dlouho, jako by se jim ani odcházet nechtělo. A fanoušci je přirozeně nechtěli pustit a nechtěli uvěřit tomu, že jsou možná na jejich posledním koncertě. Tak budeme společně s nimi, že to Ráďa nemyslel vážně, nebo že si to ještě rozmyslí.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.