Hilltop Hoods se navrátili do Prahy s osobitou energií a deskou The Great Expanse

Hilltop Hoods | Zdroj: facebook.com

Hilltop Hoods znovu zamířili do Prahy a naservírovali příjemný večer vícero generacím českých posluchačů hip hopu.

Australské trio Hilltop Hoods, složené z MCs Suffa a Pressure a DJe Debris, letos slaví celkem dvacet pět let společného působení a za tu dobu stihlo několika údernými singly jako Nosebleed Section, I Love It nebo Cosby Sweater a celkem osmi deskami zapsat do světové hip hopové historie. Kluci, nebo už spíše možná chlapi, se i u českého publika těší stabilní oblibě.

Rozhovor: Paulie Garand: Čeští interpreti neumí ukončit kariéru včas, tak mi to kdyžtak v budoucnu připomeňte

Od vyprodaného koncertu v létě 2017 se k nám vrací každý rok. Loni zahráli na renomovaném Hip Hop Kempu v Hradci Králové a nyní přijeli s půl roku starou deskou The Great Expanse. Fanoušci na návrat zareagovali s nadšením, které se dalo očekávat – Lucerna byla vyprodána téměř tři měsíce dopředu!

Vyčerpaná kapacita sálu byla znát již od prvního okamžiku. Ačkoliv se diváci úměrně rozmístili po celé ploše, sloupy, které zadním liniím částečně překáží ve výhledu, se snažil každý obejít a dostat se trochu blíže k lepšímu výhledu. Vlastní prostor pro pohyb a dýchaní byl tedy nepříjemně omezený.

Jako předskokana si skupina přivezla rappera Briggse. Kolega z labelu, který se mimo jiné herecky vyznamenal ve videoklipu Hilltop Hoods k písni 1995, hrál Lucerně se sympatickou, avšak lehce ležérní vervou a od návštěvníků koncertu sklízel jen samé dobré ohlasy.

Čtěte také: Forum Karlín bylo znovu pokořeno. Machine Gun Kelly to ani jinak neumí

Hilltop Hoods nastoupili v deset hodin, na minutu přesně podle harmonogramu. Trojici doprovázel bubeník, aby jejich zvuk dostal naživo větší úder, krom toho bylo však pódium jako vždy zařízené velice střídmě. Co však skupina strádá na dekoracích a vizuálních prvcích, nahrazuje neuvěřitelná energie, se kterou se oba MCs prohánějí po stagei. Přece jen už trochu odrostlí muzikanti, kterým táhne na pětačtyřicet, se ani v jednom momentu nezastavili. Neustále přebíhali z jedné strany na druhou a vnímali přítomnost a nadšení fanoušků, jež jim konstantně vykouzlovala úsměv na tváři.

Návštěvníci koncertu však mnohem lépe přijímali starší klasiky než novinky z The Great Expanse. Zda je to kvalitou desky, může být ponecháno k diskuzi, dá se z toho však vyvodit alespoň to, že Hilltop Hoods mají mezi Čechy věrné posluchače, kteří každý jejich další návrat s radostí uvítají, ať už vydávají cokoliv.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.