Jelen odstartují koncertní turné s cover deskou Půlnoční vlak Michala Tučného

Jelen Tour 2018, Brno | Foto: Kamil Klekar, MonsterMusic

Kapela Jelen před nedávnem vydala album plné cover verzí a se svou novou hudbou propojí i koncertní turné po republice, které zakončí třemi koncerty v pražském Lucerna Music Baru v Praze.

Pro vydání desky Půlnoční vlak Michala Tučného se Jelen rozhodli po ukončení velice úspěšných podzimních zastávek, kdy jejich koncertní šňůra vrcholila v pražském Foru Karlín a jako speciální host vystupovala Tučného dcera Míša. Pokud by nenavázali tak dobré vztahy s rodinou zpěváka, deska by nejspíš vůbec nevznikla. Do hudebního světa tak vyrazilo album plné coverů od Michala Tučného.

Rozhovor: Dan Bárta: Unavenému se mi hraje lépe, hlavu pak nezaměstnávají kraviny. Palác Akropolis je pro nás domovská scéna

„Michalovy písničky člověk bere jako samozřejmost, jako něco, co tu bylo ještě předtím, než se naše generace vůbec narodila. Až když jsme se začali zabývat tím, jak je zaranžujeme, pochopili jsme, jaký přesah mají,“ říká producent Martin Ledvina. Jeho slova potvrzuje i zpěvák Jindra Polák: „Pro nás mají texty těch písní silně existenciální význam. Michal byl nadžánrový umělec, všechny škatulky šly mimo něj. Věřím, že to s ním máme společné.“

Jindra Polák se svou skupinou Jelen navíc zapříčinili zrod úplně nové písničky Nashville, kterou měl Tučný jen rozpracovanou, ale nikdy ji nedokončil. Album bude podpořené podzimními koncerty po České republice.

Jelen – Půlnoční vlak 2019:
18. října – Hranice na Moravě
19. října – Tábor
23. října – Brno
24. října – Brno
25. října – Krnov
29. října – Plzeň
01. listopadu – Jablonec nad Nisou
08. listopadu – Klatovy
09. listopadu – Milevsko
12. listopadu – Olomouc
13. listopadu – Olomouc
14. listopadu – Ostrava
16. listopadu – Svitavy
21. listopadu – Mladá Boleslav
22. listopadu – České Budějovice
23. listopadu – Jindřichův Hradec
30. listopadu – Králíky u Nového Bydžova
06. prosince – Zábřeh
07. prosince – Havlíčkův Brod
10. prosince – Praha
11. prosince – Praha
12. prosince – Praha


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.