Hudebníci z Yellow Umbrella předvedli dokonalou pohodu

Yellow Umbrella | Foto: Kateřina Postránecká, Monstermusic.cz

Pražské Rock Café bylo v pátek 14. listopadu poloprázdné, ale atmosféru, která v klubu při vystoupení Yellow Umbrella panovala, by mohla závidět kdejaká megastar.

O tomto vystoupení vědělo mnoho lidí už od léta díky festivalu Mighty Sounds, kde se frontman Jens Strohschnieder prořekl, že 14. listopadu přijedou Yellow Umbrella také do Prahy. Tento den si všichni obdivovatelé kapely zapsali do diářů, a když pořadatelé vyhlásili, že předskokanem budou Green Smatrol, bylo jasné, že tento večírek bude opravdu mocný.

Dveře podniku se otevřely, ale žádné velké davy se do klubu nehnaly. Předkapela odehrála svůj set a mnoho fanoušků se shodlo, že lepšího předskokana pořadatelé sehnat nemohli. Lidé, kteří byli po celém týdnu unaveni z práce, na svou únavu zapomněli a zvesela si užívali rozjezd večera. Skladby jako Jude Rude Boy či Sharp návštěvníky pěkně nažhavily na hlavní hvězdu. Na závěr celého vystoupení frontman pozval všechny příchozí na oslavu narozenin kapely, která proběhne v klubu Buben. Kdy? To však zatím ani samotní Green Smatroll ještě nevědí.

Blížila se desátá hodina večerní a pódium se připravovalo na návštěvu z Německa. Yellow Umbrella nikterak nezdržovali, rychle naladili a spustili své typické jamajské rytmy ovlivněné evropskou muzikou. I když byla návštěvnost v klubu nízká, ukázalo se, že se jedná o sklaní fans, kteří znali veškeré skladby na playlistu. Díky tomu se pod pódiem rozprostřela pohodová nálada, při které se tančilo a zpívalo. Kapela slaví své dvacetileté výročí, a tak zazněly skoro všechny velké hity. Když se klubem rozléhaly pecky jako Germaincan Oh Girl, fanoušci svým zpěvem téměř přehlušili zpěváka a frontmana. Návštěvníci po celou dobu koncertu skandovali “Candela, Candela!” což je název jedné oblíbené písně, kterou si však muzikanti nenacvičili, a tím pádem ji nezahráli.

Koncert trval téměř dvě hodiny. Když kapela chtěla končit, byla třikrát vypískána zpět na stage, aby zahrála ještě další skladbu. Na úplný závěr si Yellow Umbrella s návštěvníky zazpívali písničku Lay Down, při které také postupně odcházeli do backstage.

Yellow Umbrella je kapela, která by si na koncertech zasloužila o dost vyšší návštěvnost. Na druhou stranu, hudebníci se tím jen ujistili, že u nás mají jednu z nejsilnějších základen fanoušků na celém světě; i proto přislíbili, že se vrátí hned, jak to půjde, a že Candela příště určitě zazní.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.