Fast Food Orchestra řádně pokřtili novinku ZEN

Fast Food Orchestra | Zdroj: facebook.com

Čeští skáčkaři Fast Food Orchestra za podpory dalších kapel a hostů pokřtili 13. listopadu v pražském klubu Roxy novou desku. Kapela i fanoušci si to náležitě užili.

Jak se říká, čtvrtek je malý pátek a mnoho lidí vyráží s kamarády na sklenku. Někteří zapadli jen do své oblíbené hospůdky, milovníci dobré hudby však nabrali směr Roxy. Nabitému programu plného ska a reggae vévodily hlavní hvězdy večera Fast Food Orchestra, které zde slavnostně křtily svou novinku ZEN, jíž si už pár dní můžete zakoupit na pultech hudebních obchodů.

Klub otevřel brány lehce po sedmé večerní a nahrnulo se do něj mnoho fanoušků s trikem Proud ZEN Supporter. Na programu byly hned tři kapely. Tou první byli izraelští Los Caparos, kteří rozjeli svou show a přicházející návštěvníky pěkně rozproudili, aby na konci svého vystoupení sklidili adekvátní aplaus. Mnoho lidí chtělo přídavek, na který bohužel nebyl čas, protože se na pódium chystala slovenská kapela Smola a Hrušky. Tito hudebníci mají u nás silnou základnu fans. Už během prvních tónů se to potvrdilo, protože kotel pod stagí se oproti izraelské kapele mnohem více zaplnil.

I když se v klubu nekouřilo, slovenští hudebníci zahráli skladbu Fajčit Treba a další velké hity. Když se chystali do backsatge, na rozloučenou zazpívali Som Najebaný a v Roxy to v tu chvíli vypadalo, jako by hlavní kapela už hrála. Lidé zpívali, tančili a pěkně si koncert užívali. Netrvalo dlouho a na pódium vlétli Fast Food Orchestra.

Celou show odstartovali úvodním songem Karma Holiday z nové desky. Jelikož je tento singl zveřejněný už přes rok, lidé neváhali a zpívali ihned od prvních tónů. Následovaly pecky ze starších desek jako Baby, Montpellier a mnoho dalších. Koncert se postupně dostal do fáze, kdy nastal onen velký moment večera. Křest desky proběhl trochu jinak, než je tomu zvykem, neboť namísto šampaňského se deska polila čistou vodou a poté byla vhozena do davu. Po křtu nastala další zásadní změna – koncert v Roxy byl totiž posledním pro trumpetistu Richarda, který se před zraky všech a za velkého potlesku vyměnil se svým zástupcem.

V druhé půlce vystoupení zaznělo mnoho kousků z nové desky, ale také léty prověřené hity. V celé Roxy byla cítit uvolněná, dobrá nálada a jak na lidech, tak i na kapele bylo vidět, že si koncert užívají naplno. Na pódiu se vystřídali i různí hosté. Ti, co doufali, že při písni Sousedi naběhne na stage hostující raper Vladimír 518, měli bohužel smůlu. Fastfoodi si vše odzpívali sami. Padla jedenáctá večerní a s ní poslední rozlučková píseň a lidé odcházeli z Roxy v dobré náladě. Kapela vypadala také spokojeně, že jí křest alba ZEN vyšel dle plánů. Tento čtvrteční malý pátek byl zkrátka velice vydařený.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.