Imodium a Ovoce dorazili v rámci HVNS tour se skvělou show i do Plzně

Ovoce | Foto: Tom Black photo

Spřízněné kapely Imodium a Ovoce již potřetí vyjely na společné turné. HVNS tour odstartovalo už na začátku měsíce brněnským koncertem a ve středu 23. listopadu se přesunulo do prostor plzeňského Anděl Music Baru. O fanoušky tato dvojice rozhodně nouzi neměla a během vystoupení panovala báječná atmosféra. 

Celý večer odstartovala, a postu předkapely se ujala, nadějná pop-punková formace Nouzovej východ. Hudebníci během koncertního setu zahráli i písně z nově vydaného a zároveň svého prvního alba Nádech, Výdech a celkově skvěle všechny přítomné připravili na příchod dvou hlavních kapel. Volba supportu pro celé turné tedy dopadla na jedničku.

Druhá v pořadí se s úvodní písní Laní oči představila rocková stálice Imodium, která svým energií nabitým vystoupením tradičně rozproudila krev v žilách všech fanoušků. Imodium potvrdili, že umí do kytar nejenom pořádně řezat, ale i něžně hrábnout do strun. Příznivci kapely si vychutnali jak současné album Valerie, tak již starší klasiky, které je rozhodně nenechaly chladnými.

Koncert utekl jako voda, a tak na popud publika zazněl přídavek v podobě songu Nad Berlínem, při němž byla spolupráce mezi ním a kapelou snad nejvíce čitelná a nadšení fanoušci tak závěrečnou píseň zkompletovali svými vokály.

Po krátké přestávce už na pódium vtrhli Ovoce, jakožto poslední kapela večera. Hudebníci své vystoupení odstartovali songem Vědomí, který nahráli s již novým basistou a pod změněným názvem. Své plzeňské premiéry se však dočkal i zbrusu nový singl Drogy dětem, ke kterému kapela plánuje už brzy zveřejnit videoklip. Energií nabité vystoupení doplňovala i výborná komunikace s publikem. Není tedy divu, že si na konci celého koncertu vytleskalo další přídavek.

Došlo tak na píseň Nech mě odejít, při níž elektrickou kytaru frontmana Pišta vystřídala ta akustická. Nadšené publikum tak přezpívalo samotnou kapelu a ještě více vynikla skvělá atmosféra, která tu po celou dobu panovala.

HVNS tour lze tedy hodnotit více než kladně. Turné čeká ještě osm zastávek, přičemž potrvá až do poloviny prosince.

HVNS tour

25. listopadu  Jistebnice – KD
26. listopadu  Litvínov – Ponorka
02. prosince   Děčín – Le Garage Noir
03. prosince   Pacov – Legenda club
09.prosince    Lanškroun – Apollo music club
10. prosince   Sedlčany – Pohoda
16. prosince   Jihlava – Chilli music bar
17. prosince   Frýdek-Místek – Stoun music club


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.