J.I.D v Praze překvapil láskyplným hip-hopovým nářezem

J.I.D | Zdroj: www.dailycal.org

Kdo toužil po pořádné oslavě začátku vánočních prázdnin, měl v pátek večer zamířit do pražského klubu Roxy, kde vystoupila vycházející hvězda J.I.D.

J.I.D od roku 2010 reprezentuje to nejlepší, co Atlanta jako kolébka rapu, nabízí. Jako součást tří kolektivů, jmenovitě Dreamville, Spillage Village a Zoink Gang vydává s kolegy J. Colem, 6lackem, SMINOBuddym a dalšími již téměř deset let tracky, které se těší nejen dobrým ohlasům kritiky, ale i veřejnosti.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 10 R&B zpěváků, kteří si zaslouží čestné místo ve vašem playlistu

Na předposlední zastávce turné Catch me if you can vystoupil tento mladý talent také v Praze. Večer úspěšně zahájil syn amerického rappera T.I. jménem Domani, který v pouhých osmnácti letech skeptikům vůči nepotismu dokazuje, že vlastní talent mu rozhodně nechybí. Spoustu potenciálu má i druhý předskokan večera nesoucí jméno Grip. Za tvrdší skořápkou se schovává nadaný rapper s důrazem na správnou flow a vyprávění.

Klub pro večer nezpřístupnil horní galerii, všichni návštěvníci se tedy shromažďovali přímo dole na parketu. Za zvukařem se již od začátku tyčil červený odpočet se šedesáti minutami, který možná několik fanoušků znervóznil. Tak krátké sety již poslední dobou nejsou úplně zvykem. J.I.D délku nakonec téměř na puntík dodržel, ale rozhodně ne na úkor písní. Na všechny, které by si to zasloužily, se až na pár výjimek dostalo.

Stage byla zařízena vcelku skromně, ale za to efektivně a sympaticky. Uprostřed se za vyvýšeným pódiem DJe tyčil měsíc s nápisem „East Atlanta Playboy” (playboy východní Atlanty) a zadní stěnu po celé šířce pokrývala světla připomínající hvězdnou oblohu. Rapper na pódium nastoupil bez hlučných formalit a rozjel set hypem, který podle očekávání kypěl nevybouřenou energií.

Čtěte také: Festival Metronome doplňuje line-up o britského krále grimu Skeptu

Jednu věc však očekával málokdo, a to rapperovu neuvěřitelně sympatickou osobnost. Každý je zvyklý párkrát za koncert zakřičet „hell yeah”, když se interpret zeptá, zda si večer užíváte. Rozhodně to však bylo pro většinu návštěvníků poprvé, co je někdo s velmi důvěryhodnou upřímností v hlase požádal, aby zakřičeli, pokud si váží své rodiny a mají rádi svojí matku. J.I.D fanoušky přesvědčil, že mu na jeho vystoupení záleží a chce všechny potěšit. A to se mu s jistotou podařilo.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.