Jelen dobyl brněnský Špilberk

Jelen - Krnov 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Po loňském vítání léta s kapelou Mig 21 letos Fléda uspořádala program s kapelou Jelen, kterou doprovodila zpěvačka Kateřina Marie Tichá a jako speciální host vystoupil David Stypka s kapelou Bandjeez. Koncert proběhl na nádvoří hradu Špilberk.

Něco kolem 2 000 fanoušků včera přišlo na nádvoří brněnského hradu Špilberk podpořit kapelu Jelen a její hosty. Stejně tak, jako na nedávném Vlčí srdce tour, vystoupil David Stypka s kapelou Bandjeez, kterým se oproti klubovému turné dostalo daleko většího prostoru a mohli jsme si tak naživo užít, kromě výjimečného Jericha, také například skladbu Kříž z nové desky neboj. či starší Helium. Díky za to!

Čtěte také: 5 důvodů, proč si poslechnout novou desku Davida Stypky & Bandjeez

Kapela Jelen se se svými věrnými brněnskými fanoušky přivítala energickým songem Světlo ve tmě, a tak byl večer skvěle naladěn od samého počátku. Že má kapela Jelen před sebou nabité koncertní léto, je více než jasné. Open air akce, zvané Jelen Pod širým nebem, však mají své kouzlo a tradici.

„Živé hraní je pro nás největší radostí. Je pro nás čest být součástí hudebních festivalů a užít si neopakovatelnou atmosféru venkovních koncertů, na které se po zimě vždy těšíme. Odměnou jsou pak pro nás naše samostatné koncerty. Doufáme, že by z koncertů Pod širým nebem mohla vzniknout milá tradice, kdy společně s našimi přáteli oslavíme začátek léta,“ říká Jindra Polák, frontman kapely Jelen.

Loni se podobná akce uskutečnila na čtyřech místech v republice, Brnu se však úspěšně vyhnula. Letos je na programu ještě jeden takto speciální koncert, a to na Střeleckém ostrově v Praze 18. června, kdy kapela se svými hosty oslaví Den otců a zároveň představí i novou píseň Domů.

„Většinu dní v roce trávíme na cestách a koncertech. Hraní milujeme, ale domů se vracíme. V kapela jsme tři tátové a všichni se shodneme, že čas s rodinou nejde ničím nahradit. Píseň Domů vznikla v dodávce a je pro všechny táty a jejich potomky,“ popisuje Jindra.

Jeleny na pódiu doprovodila zpěvačka Kateřina Marie Tichá, bez které si tento band snad už ani nelze představit. Sympatické seskupení muzikantů se včera dočkalo obrovských ovací přesně tak, jak se na Brno sluší a patří. Co dodat? Snad jen, že Jelen dobyl brněnský hrad.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.