TIP REDAKCE: Když na výlet za rockem, tak do Rockové galerie

Rocková galerie Olomouc | Zdroj: facebook.com

Rock je tu s námi již přes sedmdesát let. Za tu dobu se z něj vyvinul žánr, který poslouchají jak nevybouření puberťáci, tak zkušení lidé. Jedno ale mají stejné, cítí se pořád jako náctiletí. Proto všem těmto fanouškům určitě udělá radost malé počtení a tip na návštěvu Rockové galerie.

Rocková galerie je životním dílem rockera jménem Zdeněk Holeček, kterého všichni znají spíše jako Heavyho. Za svůj život nasbíral pozoruhodnou sbírku gramofonových desek, plakátů a CD. Samotný svatostánek rock’n’rollu se nachází v hanácké metropoli Olomouc na Dolním náměstí.

Ve světle zkušeností a definováním projektů, člověk nemůže prohlásit, že se Rocková galerie dá chápat jako projekt. To co je v Olomouci vytvořeno, je životním dílem. Jsou to roky a roky sbírání, oprašování a uvádění zpět do života, konkrétně do rukou fanoušků, kteří chtějí mít vzpomínku na „pařící časy“. Když se díváte z ulice na dvě vitríny a dveře, nad kterými je nápis Rocková galerie, nikdy by vás ani ve snu nenapadlo, kolik výstavních předmětů tam můžete najít. Jsou jich tisíce a tisíce. Od LPček, jejichž datum vzniku se datuje do šedesátých let, až po LP stará jen pár let.

Můžete zde najít ty běžnější kousky, ale i opravdové rarity, například Queen v originálním balení či Motörhead 1916 taktéž v originálním balení. Vyjma desek zde můžete upřít zrak na obrovské plakáty (ručně vyráběné) či regály plné CDček. Ke každému kusu vám navíc, samozřejmě pokud budete chtít, Heavy něco poví.

Samozřejmě jako v každé jiné galerii nesmí chybět podkreslující hudba a možnost odnést si vysněné exempláře domů. Hudba je pouštěna z gramofonu přes dobře vyladěnou soustavu a co se exemplářů týče, pokud se domluvíte s panem vedoucím, jistě neodejdete s prázdnou.

Navštívit Rockovou galerii můžete třeba v rámci výletu po mnohých krásách města Olomouc.


Napište komentář