Jelen zahrál vyprodané Ostravě

Jelen | Foto: Vojta Baroch, monstermusic.cz

Kapela Jelen, jež v říjnu vydala nové album a záhy nato rozjela celorepublikové turné, se včera zastavila i v ostravském klubu Garage. O fanoušky na severní Moravě Jelen nouzi nemá, bylo totiž vyprodáno.

Než se prostory stylově vybaveného klubu Garage v Ostravě zcela naplnily, přišla chvíle, kdy se na pódiu představil host. Frýdecko-místecký muzikant David Stypka s kapelou Bandjeez zahrál domácímu publiku půlhodinový set složený ze sedmi skladeb. Dohromady se dali někdy v roce 2011 a letos v létě vydali za produkce Martina Ledviny čtyřpísňové EP Jericho, z něhož večer zazněly Vrány taky, Láska není a Jericho.

Šlo o vskutku příjemný poslech, jež před vystoupení Jelena fakticky sedl.

Chvilku před devátou večerní pak zhasla světla a klubem se rozezněl Jelení zpěv bez doprovodu nástrojů, přesně tak, jak vás vždy uvítá i nové album. To nese název Vlčí srdce a kapela jej vydala počátkem října.

Čtěte také: Jelen na nové desce zůstává sám sebou

Fanoušci si se svými oblíbenci hned poté zazpívali právě ono známé Vlčí srdce a několik  hitů z předchozí desky Světlo ve tmě, mezi které pak Jeleni opatrně dávkovali i skladby nové, jimž se vždy dostalo obrovského potlesku.

V zapomnění neupadla ani Káťa Tichá, milá zpěvačka, jež už k Jelenům tak nějak patří a jejíž skladba Tančíme spolu zaručeně vždy v publiku vyvolá radostné Hej!“. Společně pak zazpívali i Slunovrat a Pohanskou.

Došlo i na křest alba

O nezapomenutelný moment jedné fanynky se postaral Jindra Polák. Ten položil výzvu, kdo by si s ním troufl zazpívat Co bylo dál? a jedna odvážná fanynka se i našla. S tou po skvělém pěveckém výkonu pokřtil novou desku.

Přátelskou pódiovou atmosféru doprovázela viditelná radost z hraní a vděčnost kapely perfektnímu publiku. Vlčí srdce tour 2016 je zaručeným receptem na to, jak si kvalitně dobít baterky“. Jelen svou show předvede ještě dnes ve Zlíně, zítra v Pardubicích a poté jej bude čekat Opava, Tábor, Brno, Liberec, Praha a Bratislava.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.