Kimbra přivezla do Prahy intimní show a nezměrné charisma

Kimbra - Lucerna Music Bar 2019 | Foto: Lukáš Matoušek, MonsterMusic

Talentovaná zpěvačka z Nového Zélandu Kimbra se představila v Lucerna Music Baru. Při své pražské premiéře zazněly hity v upravené podobě a podělila se i o nějaké novinky.

Vzhledem k roztaženému časovému harmonogramu dorazilo na první předkapelu School of X pouze pár desítek lidí. K jejich hudbě to však sedělo. Projekt zpěváka Rasmuse Littauera vystupuje obvykle ve čtyřech lidech, ale na požádání Kimbry šlo o trochu jiné představení, takže vystoupili jen dva, Littauer na kytaru a klávesista. Ti odehráli velmi klidný a jemný set, což byl natolik tichý začátek večera, že některé konverzace diváků přehlušovaly samotnou dvojici. Frontman zároveň přiznal, že koncert v této podobě je speciální i pro ně, takže si jej řádně užili.

Fotoreport: Foto: Kimbra a Lenny, 14. 3. 2019, Lucerna Music Bar, Praha

S podobným projevem nastoupila i česká zpěvačka Lenny. Z provedení svých písní v akustické verzi byla totiž také nadšená, protože jak sama poznamenala, její songy právě v této formě vznikají. Lenny byla jako předskokan už očividně mnohem větším lákadlem, protože se s počátkem jejího představení Lucerna velmi rychle plnila.

Žádost na supportující, aby hráli sety v této zeštíhlené verzi, samozřejmě souvisela s celou tour Kimbry, která si připravila jemnou a osobní koncertní šňůru. Žádné bicí nebo elektronika, tentokrát pouze zpěvačka, kontrabasista a klávesista. Kromě upravených písní Kimbra zároveň sbližovala fanoušky s některými songy a s tím, co za nimi stojí. Také si mezitím celkem úspěšně zkusila pár slovíček v češtině. Její vyprávění sice velmi dobře podtrhovalo atmosféru show, zpěvačka však okouzlovala svým dokonalým hlasem a charismatickým vystupováním natolik, že by ani mluvit nemusela, aby publikum odrovnala.

Kromě očekávaných hitů jako Version Of Me se dostalo i na méně známé písně. Například zazněl song Withdraw, který vyšel jen na speciální edici pro Kimbřino první album Vows. Na začátku koncertu také velmi úctyhodně pojala cover Plain Gold Ring od Niny Simone. Pro tuzemské fanoušky si připravila i překvapení v podobě zcela nové skladby. Zpěvačka poznamenala, že dává dohromady novou desku a chce si z ní vyzkoušet song s názvem My Way. Poprosila diváky, aby schovali telefony, protože sama ještě neví v jaké formě budou nové písně nakonec vycházet. To potvrdila hned na začátku této novinky, protože musela s malou omluvou začínat znovu.

Rozhovor: Kimbra: Osobnostní růst je pro mě jako příliv a odliv

Právě čerstvou skladbu, kterou hrála teprve podruhé, darovala Kimbra Praze jako přídavek, ale publikum si  pochopitelně více užilo poslední hit večera, Cameo Lover. Ten uzavřel celou show, při níž novozélandská zpěvačka jen zářila. Akustické a intimní představení jí totiž opravdu sedělo, ať už proto, jak osobitě celou dobu působila, nebo proto, že v takovémto koncertním formátu ještě více vynikaly její schopnosti vokalistky.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz