Michael Bublé rozdal českým fanouškům nejen své srdce

Michael Bublé | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Dne 24. ledna navštívil v rámci To Be Loved tour Českou republiku zcela poprvé swingový a popový zpěvák Michael Bublé, který svým dvouhodinovým koncertem dokázal proměnit pražskou O2 arenu v komorní jazzový klub, ale také to se vší parádou velkého vystoupení rozbalit.

Zatímco do haly O2 areny proudí davy lidí, rozeznívá se píseň Summer Breeze. Diváci zaujímají svá místa a já si na předskokanech všímám zvláštní věci. Skupina Naturally 7 vydává perfektní souzvuk nástrojů a zpěvu, ale… bez nástrojů. Sedm beatboxerů prostřednictvím svých úst předvádí několik songů, jako třeba Run Away, I Build This Wall nebo jakýsi featuring s videonahrávkou Stevieho Wondera a jeho hitem Fingertips. Zvuk basy, kytary a bicích jim nedělá žádný problém a diváky rozhýbávají svým energickým tanečkem. Této acapelle je však jasné kvůli komu lidé dnes přišli, a tak se loučí poslední písničkou a povzbuzují hlediště k uvítání hlavní hvězdy večera.

Fanynky šílí, světla zhasínají, intro startuje. Opona se mírně rozevírá a na stupínku stojí on, mnoha žen šampión. Trošku nadneseně, přesto však podobně, působí frajerský a gentlemanský výstup Michaela Bublého, který se ladným skluzem mezi plameny ocitá na pódiu a rázem se zmocňuje celé haly. A jakým jiným hitem by měl začít než písničkou Fever. Nadšení diváků se projevuje ihned – téměř všichni vstávají a začínají se vlnit do rytmu. Vše probíhá ve stoje i během písničky I Haven’t Met You Yet. Poté Bublé vypráví o tom, že je rád, že může vystoupit zrovna v Česku, že české fanoušky miluje, a že je Praha krásné město. To dokazuje i symbolickým polibkem pódia. Pouští se také do vtipů, třeba o Justinu Bieberovi. Jakmile ale začne skladba Try a Little Tenderness, nasazuje Michael Bublé opět svou seriózní tvář. Dalšími písněmi You Make Me Feel So Young nebo Moondance se daří zpěvákovi atmosféru velké arény zabalit do jakéhosi komorního jazzového klubu. Bublé na pódiu září a za to se mu dostává obrovských ovací. Zejména pak při další hitovce Feeling Good, která má zkrátka grády.

 Fotogalerie z koncertu

Michael Bublé spolu se svým Bublé Teamem působí opravdu sehraně, což při některých písních nemusí být zrovna lehké. Kapela dělá zpěvákovi opravdu stabilní půdu pod nohama. Před písní That’s All střídá posádku dechů skupinka půvabných umělkyň se smyčcovými nástroji. Že jsou to Češky, se potvrzuje ve chvíli, kdy Bublé ženám vyjadřuje svůj obdiv, samozřejmě v angličtině, načež jedna z nich reaguje větou: ,,Umíš takhle rychle mluvit i česky?‘‘ Na to zpěvák pouze odvětí slovy: ,,Such a Lovely People.‘‘ Poté se rozeznívá nádherná souhra houslí, klavíru a zpěvu a halou zazní píseň Close Your Eyes z nejnovějšího alba To Be Loved.

Už během třetí skladby se někteří lidé odebrali blíže k pódiu, ačkoliv se původně mělo pouze sedět. Nyní se velká masa zvedá a pospíchá k Bublému, který za doprovodu ochranky a písničky Get Lucky slézá z pódia a jde k jeho druhé části, která je umístěna na opačné straně haly. Tam na něj už čeká partička Naturally 7, jež ho doprovází při písních Who’s Loving You či I Want You Back. Je jasné, že v tu chvíli začíná soutěž, kdo z fanynek se zpěváka dotkne. Bublé to ale vítá a podává svou ruku vstříc davu.

Po návratu na hlavní pódium přichází čas na sérii opravdových hitů. S písničkou All You Need Is Love se ze stropu haly snáší tisíce papírových srdíček. Spolu s úvodní řečí o lásce by to mohlo působit přeslazeně, ale vzhledem ke zpěvákovu vtipnému podání to spíše baví. Hitovkou Burning Love a veselou It’s Beatiful Day nastává zlom ve vystoupení, z komorní klubové atmosféry dělá Michael Bublé velkolepou halovou show. Při excelentním podáním skladby Cry Me a River běhá mráz po zádech. Jestli fanoušci dnes nepřišli kvůli žádné jiné písni, tak kvůli této určitě. Vážnou atmosféru ještě rozčísne píseň Safe the Last Dance for Me a Bublé se začíná loučit.

Jako poslední zaznívá píseň A Song for You. Pokud jsem dosud přemýšlel o tom, zda husí kůži způsobuje Bublého zpěv nebo zima v aréně, nyní v tom mám jasno. Během závěrečné skladby se na zadním pódiu opět objevuje trumpetista se skvělým sólem, které doplňuje již tak hustou a famózní atmosféru, již v hale panuje. Poté, co muzikant mizí ve tmě, se všichni otáčí zpět. Michael Bublé už nemá v ruce mikrofon a z uší si vytahuje odposlech. Je konec? Ne, Bublé chce ukázat, že je zpěvákem s velkým Z a pokračuje bez jakékoliv techniky. Mohu potvrdit, že i v poslední třetině hlediště slyším zpěv čistě a jasně. Není divu, že když Michael Bublé s rozloučením a díky mizí za oponou, fanoušci ještě dlouho aplaudují.

Celou dobu jsem přemýšlel o oné částce 5,5 miliónů dolarů, za kterou údajně tuhle velkolepou show Bublé zaplatil. Samozřejmě koncert diváka baví i po vizuální stránce, ale u Bublého tvoří velkolepost především jeho zpěv, charisma, pohodovost písní, doprovodná kapela a v neposlední řadě práce s fanoušky. Kanadský zpěvák vydal první desku v roce 2003. Jestli bude trvat dalších jedenáct let, než u nás znovu vystoupí, nebude to, za předpokladu takto úchvatného zážitku, snad ani nikomu vadit.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.