Michal Hrůza ve Foru Karlín poděkoval svým fanouškům nejlépe, jak umí

Michal Hrůza | foto: Honza Mareš, Monstermusic.cz

Ve čtvrtek 19. března se v pražském Foru Karlín odehrál dlouho očekávaný koncert zpěváka Michala Hrůzy, který spolu se svými hosty připravil fanouškům skvělé poděkování za jejich podporu ve zpěvákových těžkých chvílích. Oficiálně také zahájil jarní turné Noc a Den Michala Hrůzy 2015. Když světla v sále karlínského Fora uhasla, fanoušci byli na vrcholu své nedočkavosti. Na pódiu stála ta nejočekávanější česká hudební osobnost posledních pár měsíců, zpěvák Michal Hrůza spolu se svou dvorní Kapelou Hrůzy. Asi není třeba příliš rozebírat důvod tohoto očekávání. Ve zkratce, čtvrteční večer byl jedním z prvních okamžiků, kdy si fanoušci mohli poslechnout Hrůzu po úrazu hlavy z loňského napadení v Ostravě.  Hned na začátku zazněla skladba Bílá velryba a publiku bylo v tu chvíli jasné, že je zpěvák opravdu zpět. Ačkoliv celkem často sjížděl okem do svého taháku, diváci si toho mohli jen těžko všimnout a i kdyby, tak mu to nemohl mít nikdo za zlé. Na to, že doktoři předurčovali zpěvákovi, že vystupovat bude moct nejdříve až za rok, Michal Hrůza se do tohoto koncertu pustil hned od začátku, jak se říká, s vervou.

Fotogalerie zde!

Odlehčení Hrůzovy role se ujalo hned sedm, vlastně osm hostů. Jako první si zahrál po zpěvákově boku písničkář Xindl X, který za doprovodu své mandolíny odzpíval skladbu Katamarán. Krátce nato vystoupil Michal Malátný (Chinaski), který si jen tak letmo zazpíval skladbu původních Ready Kirken Zejtra mám, za jejímž textem stojí právě on. Hned za touto peckou nesměla samozřejmě chybět neméně slavná písnička Černý brejle. Tyto i další skladby už tak zlidověly, že někteří z fanoušků odzpívali doslova celý koncert. Překvapením byl výstup Kláry Vytiskové (Toxique), která se za znění skladby Venuše objevila na druhé straně sálu u zvukařů, a s Hrůzou zazpívali duet se symbolickým nádechem romantického odloučení a nedosažitelnosti, kterou představuje vzdálenost Země a planety Venuše. Při následné skladbě Duše do vesmíru už stála Klára po boku zpěváka. Produkce na nic nečekala a hosty na pódium sypala jako kouzelný klobouk králíky. Zpěvačka Anna K si zazpívala s Hrůzou písničku Kovbojská. Zastoupila tak původní zpěvačku Lenku Dusilovou, která se koncertu nemohla zúčastnit. Dohromady spolu Michal Hrůza a Anna K odzpívali tři písničky, včetně Namaluj svítání. O nic menší ovace sklidila i Aneta Langerová, která nechala zpěváka odpočinout a zazpívala svou písničku Voda živá, ke které jí před lety napsal text právě Hrůza.

Ve chvíli, kdy bubeník Kapely Hrůzy vstal od bicích, bylo jasné, co nás čeká. Za bicí soustavu usedl David Koller (Lucie, Kollerband), hned nato uchopil svou kytaru, přivítal svého kolegu Michala Pelanta a rozjeli opět notoricky známou písničku Černí andělé. Také bývalý bubeník Ready Kirken, Adam Jánošík přisadil svou hrou na bicí. Sedm hostů plus Michal Pelant obohatilo tento koncert svou hudbou a obešlo se to bez dlouhých patetických projevů. Ačkoliv nejsou velké sály Michalovi Hrůzovi příliš vlastní, toto vystoupení zvládl skvěle, co se zpěvu týká, a kdo by mu měl za zlé téměř statický postoj, když má okolo sebe čtyřčlennou věrnou posádku. Vcelku zbytečná byla projekce, která se skládala z kreslených motivů rybiček, domečků a podobně. Naopak konfety při skladbě Jsi má baletka, závěrečná ohnivá opona po skladbě Zakázané uvolnění a pěnový sníh při snové písni Sněhulák, dodali tomuto vystoupení ten třetí rozměr, který velká hala vyžaduje.

Čtěte také rozhovor: Michal Hrůza si dává s dalším albem pauzu. To aktuální si ale užije

Na první pohled bylo zvláštní, že jedny z největších hitů zazněly skoro na začátku, ale pak si uvědomíte, že skoro každá skladba z Hrůzovy produkce je hitem. Naplněný sál s papírovými srdci nad hlavou a nápisy Děkujeme a Vítej zpátky, opěvované texty a zdánlivě nekončící aplaudování a volání po přídavku mluví za vše. Michal Hrůza je zpátky v plné parádě. A jak že to bylo s tím přídavkem? Přídavek nebyl, ale Michal Hrůza se včetně své kapely přišel ještě jednou rozloučit a hlavně osobně poděkovat všem, kteří ho ho podporovali. Lepší konec si nelze přát.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.