Moose Blood do Futura přivezli své největší hity

Moose Blood | Zdroj: Facebook.com

Moose Blood jsme měli poprvé možnost vidět loni na festivalu Rock for People, kde zanechali velmi pozitivní dojem. Včera k nám přijeli na svou první klubovou show s čerstvou deskou I Don’t Think I Can Do This Anymore.

Večer začala o půl osmé kapela Paerish. Ta se u nás představila sice už podruhé, vzhledem k zatím téměř prázdnému klubu a kraťoučkému setu si ale asi moc nových fanoušků nezískala. Ve Futuru se však sešlo  pár nadšenců do hardcoreové muziky. A to kvůli druhé předkapele, Acres.

Ani Acres se před tuzemským publikem nepředstavili poprvé. Přestože v rámci supportu odehráli taky krátký set, rozhodně dokázali svůj potenciál i divákům, kteří o nich dříve neslyšeli. Nazvučení nebylo ani zdaleka ideální, ale Acres jsou ten typ kapely, která ze sebe vydá to nejlepší za jakýchkoliv podmínek. Zejména kytarista Theo Sandberg vypadal, že je připraven na pódiu vypustit duši a vykřičet si hlasivky i bez mikrofonu.

Po deváté hodině přišla na řadu očekávaná emo čtveřice. Hned na začátku zazněly songy z různých období kapely jako Honey, Talk In Your Sleep a Bukowski. A tak to pokračovalo vlastně celý koncert. Všechny tři studiovky totiž byly v setlistu zastoupeny téměř rovnoměrně. Moose Blood odehráli skoro všechny nejpopulárnější songy své kariéry s výjimkou snad jen písní CherryBoston. Z pomalejších jsme se dočkali třeba Shimmer a samozřejmě i It’s Too Much, který zakončil celou show.

Čtěte také: Moose Blood na nové desce neztrácí na své hudební osobitosti

Je trochu škoda, že v rámci žánru emo nebyl koncert přece jen trochu víc emocionální. Kdo zažil Moose Blood na nějakém festivalu nebo viděl jiné kapely z nové emo vlny naživo, tak ví, jaká energie se v nich skrývá. Minimálně první půlka včerejší show také přímo vybízela k větší divokosti publika, ale až na výjimky se dočkala spíše chladného přijetí. Místo mosh pitů, které si kapela ještě před pár dny užívala na Rock im Parku a Rock am Ringu, se tak odehrávalo u většiny přihlížejících jen kývání hlavou a případné zpívání populárních skladeb jako Gum nebo Knuckles.

Ani Moose Blood se nějak nezabývali ničím jiným než hraním. Frontman Eddy Brewerton si vzal slovo víceméně jen na opakované poděkovaní fanouškům a možná i díky tomu trval koncert jen něco málo přes hodinu. A nekonaly se ani přídavky. Hudebně ale není co včerejšímu večeru ve Futuru vytýkat. Nazvučení se alespoň na Moose Blood zlepšilo a samotná kapela potvrdila svými nejlepšími songy, jak skvěle umí hrát naživo. Takže si snad každý fanoušek přišel na své.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz