Napravený G-Eazy od soudu pospíchal rovnou na koncert do Prahy

G-Eazy | Zdroj: facebook.com

Pražské Forum Karlín včera pohostilo amerického rappera G-Eazyho a ten si vzal halu pěkně do parády.

G-Eazy na konci loňského roku vydal své v pořadí páté studiové album The Beautiful & Damned a rozhodl se ho vytáhnout na světové turné. Největší hity jako No Limit, Me, Myself & I a Him & I představil v pátek 11. května v rámci evropské části v pražské koncertní hale Forum Karlín a potěšil jak dámské, tak pánské fanoušky.

Čtěte také: TIP REDAKCE: G-Eazy v deseti číslech

Celé evropské turné bylo odstartováno ve švédském Stockholmu trošku podivným způsobem. Během velmi vydařeného koncertu pokorně uctil památku nedávno zesnulého DJe Aviciiho, ale na afterparty po koncertě se v klubu pustil do rvačky, praštil vyhazovače a byl přistižen s nemalým množstvím kokainu. Po incidentu mu hrozily dva měsíce vězení, ale velmi omluvný přístup, žádný předešlý problém se zákonem a spolupráce při vyšetřování rapperovi vysloužili „pouze” podmínku a tučnou pokutu.

Další podivností byly komplikace s předskokany. Již při oznámení evropské šňůry bylo řečeno, že se s G-Eazym na turné vydají supportovat Stefflon Don, britská rapperka a zpěvačka jamajského původu, a Yung Pinch, čerstvě jednadvacetiletý Kaliforňan známý díky svým dlouhým kudrnatým vlasům.

Stefflon Don však z line-upu v úplné tichosti vymizela a bez jakéhokoliv komentáře ji nahradil český rapper a zástupce labelu BLAKKWOOD, Renne Dang. Hodinu před otevřením sálu, takže dvě hodiny před jeho plánovaným vystoupením, ale pořadatel na Facebooku oznámil, že se ani Renne Dang z produkčních důvodů nedostaví, což musela být zejména pro účastníky cestující z všech koutů země celkem rána pod pás. Nehledě na to, že takovéhle změny na poslední chvíli trochu kazily dojem z headlinerova úplně prvního českého vystoupení.

Veškeré nažhavování tak zůstalo na Yung Pinchovi, který se toho uchopil opravdu chlapácky. Na svůj mladý věk a pro hip-hop poněkud netradiční vzezření docela úspěšně rozpumpoval publikum, které, je nutno dodat, celkem vzdorovalo – hlavně slečny, které s nažhavenými telefony čekaly na krasavce G-Eazyho.

Ten přišel s drobným pětiminutovým zpožděním a odpálil svůj set titulní písní The Beautiful & Damned za doprovodu kapely ve složení bicí, klávesy a DJ, kteří s ním na stage zůstali až do konce. Hudbu v pozadí doprovázely půlkruhové projekce. Rapper se během asi hodinu a půl dlouhého setu rozděleného do tří částí věnoval převážně skladbám z posledního projektu The Beautiful & Damned, ale příjemně překvapil i staršími písničkami jako Calm Down, Some Kind Of Drug a I Mean It.
S Prahou se rozloučil bouřlivým hitem No Limit, během kterého skákalo celé Forum.

Bylo těžké uvěřit, že se zrovna tento kluk dostal před týdnem s někým do křížku. G-Eazy působil velice klidně, byl plný pokory a na tváři měl ten nejupřímnější úsměv. O incidentu se ale krátce zmínil, když sdělil publiku, že je důležité být stále vděčný za možnosti, které se nám každému dostávají, a nepřestávat se učit a zlepšovat.
Rapper také ihned slíbil, že se rozhodně brzy do Prahy vrátí. Prý až nechápal, že je v tomhle krásném městě poprvé. Všechny tyto drobnosti z jeho setu udělaly zase jeden takový, na který budou fanoušci rozhodně dlouho vzpomínat.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.