Nikagda nězabuděm, vzkazuje Lucie s řadou hostů komunistům z koncertu

Robert Kodym | zdroj: facebook.com

Stejně jako desetitisíce dalších lidí jsem si přišla poslechnout koncert opět sjednocené skupiny Lucie na Staroměstském náměstí. Spolu s jinými kapelami, umělci a aktivisty se tímto snažili podpořit volební účast v nadcházejících volbách. 

„Rozjíždíme akci, abychom podpořili lidi, který zapomněli, že se do Jugošky jezdilo na výjezdní doložku a aby se i prvovoliči trochu probrali a šli k volbám, aby se pak nedivili,“ vysvětloval na zářijové tiskové konferenci skupiny Lucie David Koller.

Na své hodinové vystoupení si kapela pozvala několik hostů, například zpěvačku Lenku Dusilovou, Barboru Polákovou či frontmana skupiny Jasná Páka Michala Ambrože. Zazněly písně ze zlatého fondu. Jako zahajovací píseň byl tematicky zvolen Oheň, neboť ,,už se nechcem nikdy vracet, tam kde nám bylo mizerně,” a na závěr jsme si vytleskali připomenutí, že ,,máme se rádi… tak pojď a věř, že to dobře dopadne” v podobě písně Troubit na trumpety by se nám líbilo.

Celá akce, která probíhala v pondělí 21. října od 17 do 22 hodin, byla nazvána Nikagda nězabuděm, což je úryvek z písně Karla Kryla Tak vás tu máme, kterou členové kapely Lucie a mnoho dalších přetvořili do rockovější podoby a opatřili klipem s historickými záběry. Interpretace písně se zúčastněnými hosty byla vrcholem vystoupení, jehož i tak zjevné sdělení bylo doplněno obrazovou projekcí na pozadí.

Dobře vím, že zvučení podobných koncertů, obzvlášť těch na náměstí, nebývají valné kvality a vystupování na neziskových akcích neburcuje k nejlepším výsledkům. Doufám proto, že cokoli, co tady neproběhlo na sto procent, bude ještě dopilováno, a na turné se dočkáme Lucie opět v plné parádě.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.