Ondřej Brzobohatý si právem vysloužil neutuchající potlesk ve stoje

Symphonicum tour 2016 | Zdroj: facebook.com

Symphonicum tour Ondřeje Brzobohatého pokračovalo v pondělí 7. března druhým koncertem v Královéhradeckém kongresovém centru Aldis. Vystoupení se dočkalo obrovského úspěchu, došlo i na tři přídavky.

Ondřej Brzobohatý odstartoval Symphonicum tour 6. března v Plzni společně s Epoque symphony orcherstra. Hned druhý den pokračoval koncertem ve Východních Čechách. Sám Ondřej toto turné označil za svůj splněný sen. Publikum přivítal vlastní písní And The Oscar Goes To. Během večera zaznělo několik autorských písní z alba Identity v symfonickém aranžmá, zároveň byly uvedeny i světové hity například od Franka Sinatry, Eltona Johna, či Michaela Jacksona.

Ondřej ukázal, kromě pěveckého, i svůj herecký a modrátorský talent. Každou následující píseň uvedl zvlášť a pobavil vtipnými monology či scénkami. Chvílemi publikum doslova „řvalo“ smíchy. Mezi řečí zavzpomínal i na otce a své dětství.

Velký úspěch u obecenstva sklidil set seriálových znělek z 90. let. Mohli jsme slyšet úvodní písně k seriálům M.A.S.H., Dallas, Pobřežní hlídka, Beverly Hills 90210, ale i Kačeří příběhy či Rychlá rota. Příjemným zpestřením programu byli hosté Václav Noid Bárta a Peter Cmorík. Každý s Ondřejem odzpíval jednu píseň, poté se oba přidali společně právě k tomuto seriálovému mixu.

Ondřej Brzobohatý v Hradci Králové

Poslední písní večera měla být Imagine od Johna Lennona a Ondřej vyjádřil přání, abychom ulehli do postele s touto melodií v hlavě. Publikum však Ondřeje nechtělo pustit domů a následovaly neutuchající ovace ve stoje. Ondřej měl připravený jeden přídavek, avšak ani po něm potlesk nebral konce. Orchestr již opustil pódium, avšak Ondřej se vrátil, přivedl zpět alespoň svou kapelu a přidal ještě dva songy. Zároveň vyzval obecenstvo, když už stojí, aby si tedy zatančilo. Všeobecné dobré naladění na stejnou vlnu se neslo sálem a jak diváci, tak vystupující si show evidentně skvěle užili.

Symphonicum tour bude pokračovat v neděli 13. března v Brně, dále zamíří do Prahy, Kladna, Bratislavy, Zlína, Olomouce a završí se 22. dubna v Ostravě. Jak Ondřej sám avizoval, poté si dá zhruba třičtvrtě roku přestávku na natáčení nového alba. Určitě se máme na co těšit.


Napište komentář

O Monika Růžičková 9 Článků
Pardubice/Los Angeles specialistka na Linkin Park