Queens of the Stone Age ohromili Prahu intenzivním vystoupením

Queens of the Stone Age, Forum Karlín 2018 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Neúnavní, profesionální a sví. Pouštní rockeři Queens of the Stone Age vystoupili v pražském Foru Karlín a byť se tak událo ve středu večer, proslulá kapela se postarala o párty jako o sobotní noci.

Tisíce rockerů v ulicích Karlína, to byl obraz naskýtající se nedaleko centra hlavního města už od středečního pozdního odpoledne. Očekávaný koncert zaplnil lokály a bary v okolí několika ulic od Fora Karlín a jak odbylo půl sedmé večer, všichni se začali pomalu stahovat ke koncertní hale, aby mimo hlavní hvězdy večera stihli i předkapelu s názvem CRX.

Fotoreport: Foto: Queens of the Stone Age a CRX, 20. 6. 2018, Forum Karlín, Praha

Ta svůj set začala přesně podle plánu a už v osm hodin obdařovala návštěvníky jak skladbami z jejich debutu New Skin, tak i pár novinkami. Přes poněkud nepřesvědčivý začátek se ale CRX s jejich pojetím stoner-rocku postupně prokousávali koncertem a s každou skladbou se zdáli být lepší a lepší. To ale bohužel moc dlouho nevydrželo, neboť jejich vystoupení trvalo pouhou půlhodinu a pak už bylo třeba se připravit na formaci, kvůli které naprostá většina fanoušků dorazila.

Oproti svým kolegům si ale Queens of the Stone Age dali trochu na čas. Zvuková zkouška se o něco protáhla, no už několik minut po deváté zhasla světla a zaplněný sál začal jásat. Dramatický příchod členů kapely na podium, podtržený ještě napětí vyvolávající světelnou show, se vydařil na jedničku a parta vedená Joshem Hommem se rovnou pustila do úvodní Feet Don’t Fail Me.

Impozantní světelná show, která koncert doprovázela pomocí různých světelných instalací po celém pódiu už od jeho počátku, úplně přesně seděla do hrané hudby a nechyběly ani samozřejmě syté odstíny červené, jakými je kapela identifikována. A přestože celkový dojem lehce kazila kvalita zvuku, kde se chvílemi ztrácel Hommeův zpěv, intenzita koncertu s každým songem stoupala až do nebeských výšin. Zkrátka nikdo v sále tak nedostal možnost zůstat jakýmkoli způsobem nezúčastněný, Queens of the Stone Age do svého vystoupení vtáhli prostě každého.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Pouštní mág Joshua Homme nejen jako frontman Queens of the Stone Age

Co se setlistu týče, sázela kapela především na svá tři nejstěžejnější alba – klasiku Songs for the Deaf, předposlední Like Clockwork a loňskou novinku Villains. Zařazení většího počtu písní z nedávného počinu by se mohlo jevit jako diskutabilní, publikum však zůstávalo ve varu v podstatě nepřetržitě a Queens of the Stone Age si drželi neúnavné tempo po celou dobu koncertu.

Vtipnými promluvami k publiku pak v pauzách frontman Homme vůbec nešetřil, i přes velmi hustou atmosféru tak dodával večeru poněkud civilní image. A samozřejmě potvrdil i svůj hudební um, když si už ke konci koncertu střihl působivé kytarové sólo, nejvýrazněji se ale pochopitelně ukázal jako velmi zdatný a osobitý zpěvák.

Korunu celému vystoupení nasadila poslední skladba A Song for the Dead, v níž mistrně vyřádila jak kapela, tak i přítomní fanoušci. Následovalo už konečné rozloučení, rozdávání trsátek a za ohlušujícího aplausu i odchod Joshe Homme.

Queens of the Stone Age se v Praze ukázali přesně tak, jak se od nich očekávalo – přijeli se show, jaká se obecenstvu vryje do paměti ještě na dlouhá léta. Naživo zapůsobili přesně tak, jak to dokážou na každém studiovém počinu a my jsme mohli být svědky perfektního koncertu jak z hlediska organizace a umístění, tak hlavně z hlediska jeho náplně.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.