Robbie Williams v Praze: Že by adept na koncert roku 2017?

Robbie Williams | Zdroj: facebook.com

Fanoušci Robbieho Williamse se dočkali. Britský popový král vystoupil v sobotu na pražském Letišti Letňany a bylo o co stát.

Na koncert, kdy k nám do Česka vůbec poprvé zavítal Robbie Williams, fanoušci doteď vzpomínají jako na jednu z nejlepších popových show vůbec. Psal se rok 2003 a na halovém koncertu se už tehdy nabažila spousta překupníků s lístky. Kdysi člen boybandu Take That, se v Česku naposledy ukázal před třemi lety, kdy přivezl nálož swingu. A jaká byla včerejší, velmi očekávaná, pražská zastávka The Heavy Entertainment Show Tour 2017?

Úlohu toho, kdo publikum před vystoupením samotné hvězdy pobaví a rozehřeje, uložil Robbie Williams britské kapele Erasure. Tu má spousta českých fanoušků spojenou se zesnulým zpěvákem Petrem Mukem, jenž si mnohé skladby kapely vypůjčil a česky přezpíval. V Letňanech Erasure zahráli zhruba čtyřiceti pěti minutovou diskotékovou show ve stylu devadesátých let a lidi to fakt bavilo.

Fanouškům, kteří na svého popového idola čekali už od tří hodin odpoledne, zpříjemňovala během dne čekání muzika a po odehrání Erasure, poslední půlhodinu, i pódiový vizuál a efekty, které přidaly na napětí před příchodem samotného Robbieho.

A pak, pak už jsme se o půl deváté večer dočkali. Robbie Williams se s českými fanoušky přivítal skladbou, která zároveň otvírá i nejnovější desku, tedy stejnojmenným hitem The Heavy Entertainment Show. Na ten už pak navázala vypalovačka Let Me Entertain You a skutečná párty začala. To, že Robbie přiveze do Prahy své největší hity, bylo asi očekáváno, ale to, že přiveze tak neskutečně velkou a propracovanou show? Každý song měl svůj vlastní pódiový vizuál, choreografii, atmosféru a tím si každý fanoušek odnesl i velké kusy v paměti.

Celkově o překvapení nebyla nouze. Při skladbě Love My Life, kterou Robbie věnoval svým dětem, se také projel nad hlavami fanoušků zasazen v boxerské rukavici a píseň Somethin’ Stupid, jež nazpíval s Nicole Kidman, zase přímo na pódiu zapěl své ženě Aydě, která s Robbiem přijela poznat Prahu. Během vystoupení nebyla opomenuta ani doba, kdy byl Robbie ještě členem Take That a vzpomínalo se i na George Michaela.

Nejlépe na fanoušky ale působily Robbieho největší hity Come Undone, Feel a Angels. Letiště Letňany zpívalo tak, že to museli slyšet pomalu až v Brně a slzy dojetí byly vidět i u samotného popového rebela. Písničkou My Way se Robbie Williams s Prahou rozloučil a nám už teď nezbývá než doufat, že se k nám zase brzy zastaví a tuhle show, která má jednoznačně našlápnuto na koncert roku, třeba ještě překoná a naše popová srdce znovu zaplesají.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.