Sázavafest nejvíce bavili Čechomor, Rybičky 48 a Jelen. Zklamání přivezl headliner, Thomas Anders

Thomas Anders, Sázavafest 2017 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Letošní Sázavafest jde vstříc finále s Ruslanou a Wohnouty. Včerejší den naprosto ovládli Čechomor, Mig 21 a Jelen. Thomas Anders přivezl playbackové osmdesátky.

Od čtvrtečního odpoledne je v plném proudu 17. ročník Sázavafestu, který hned první den přinesl snad nejnabitější program. Nejtěžší úkol, tedy být zahajovací festivalovou kapelou, dostala havířovská kapela Nebe.

Fotoreport: Sázavafest 2017 – první den, 3. 8. 2017

Na dvou velkých stagích se poté dále vystřídaly skupiny ATMO Music, Lenny, Sebastian a Slza. Atmosféru nezkazila ani dešťová přeháňka a těžko říct, zda byl čtvrtečním headlinerem Majk Spirit s H16 či Leoš Mareš, který stejně jako loni zahrál v bílém stanu svůj DJský set obohacený o moderátorův legendární humor. Perfektní show předvedli také Mandrage a Rybičky 48.

Multižánrový festival dal prostor také buskingu, který se poslední dobou stává velmi populární i u nás v Česku. Na REC. stagi tak byla v určité chvíle volná scéna pro návštěvníky a to po všechny festivalové dny. Poslechnout jste si tam také mohli ale třeba Pokáče nebo Davida Stypku s kapelou Bandjeez.

Páteční program na Evropa 2 stagi zahájila kapela Mirai, jejíž fanoušci se po nekompromisním přerušení vystoupení pořadateli v daný čas nedočkali největšího hitu Když nemůžeš, tak přidej. Ten pak kluci zahráli fanouškům alespoň akusticky po autogramiádě.

Fotoreport: Sázavafest 2017 – druhý den, 4. 8. 2017

Za headlinera celého letošního Sázavafestu byl považován Thomas Anders z legendárního dua Modern Talking. Ten sice možná potěšil svou přítomností postarší ročníky, které se vrátily zpět do doby osmdesátých let, ale to je tak možná všechno. Vystoupení bez šťávy nudilo a ke všemu okatý Andersův playback dal na pravdě, že největšími hvězdami pátku byli Čechomor s Martinou Pártlovou, Jelen, Mig 21 a Xindl X, který si na adresu Anderse neodpustil ani poznámku ohledně „nekonečného“ a hlavně prodlouženého vystoupení.

Závěrem pátečního programu bylo duo Verona, které přivezlo svých, s trochou nadsázky, 5 diskotékových hitů z počátku tisíciletí.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.