Střelecký ostrov ve čtvrtek patřil kapele Jelen

Jelen - Střelecký ostrov 2.6.2016 | Foto: Markéta Koloničná

Kapela Jelen ve čtvrtek vystoupila na Střeleckém ostrově v Praze. Druhá ze čtyř zastávek open air „Jelen pod širým nebem“ přilákala víc než tisíc fanoušků. Zpívalo se a zpívalo. 

Ač zní komicky, že právě na Střeláku se to hemžilo Jeleny, tak přivábeno bylo na 1200 lidí. Od nejmenších po ty vyzrálejší. Já osobně již nějakou dobu navštěvuji koncerty kapely Jelen a se vší úctou musím uznat, že kapela roste a velká stage jim vysloveně sluší. Jelikož je osazenstvo Jelenů složeno ze sedmi muzikantů a hosta Káti Marie Tiché, malá klubová pódia holt nejsou to pravé pro sdílení tolika radosti, kterou partička oplývá. Střelecký ostrov byl již druhou zastávkou samostatných open air koncertních vystoupení a další dva ještě Jeleny čekají. Že se fanouškovská základna každým vystoupením rozrůstá, je jasné už na první pohled.

„Máme obrovskou radost z toho, kolik lidí na naše samostatné open air koncerty přišlo a jak si akce užili. Atmosféra byla úžasná – ještě nás letos pod hlavičkou „Jelen pod širým nebem“ čekají dva, v Třeboni a Sedmihorkách, doufáme, že se povedou stejně jako první dva,“ těší se Jindra Polák, frontman kapely.

Celé léto bude sympatická formace navíc jezdit křížem krážem republikou a vystupovat na nejrůznějších festivalech, městských a jiných slavnostech. Mě osobně zajímalo, jestli bývá nervozita větší před fanoušky, kteří dorazí na samostatný Jelení koncert, nebo před těmi festivalovými.

„Jsem trémista a nervózní jsem před každým hraním bez rozdílu. V zákulisí jsem jak na jehlách. Pak zahrajeme první tóny, všechno to ze mě spadne a už na nic nemyslím a jenom si užívám muziku. Je to ten nejlepší pocit, který znám,“ říká Jindra.

Fanoušci si se svými oblíbenci zazpívali celý dosavadní repertoár a zaznělo i několik novinek z připravovaného alba, které by mělo vyjít letos na podzim. V podání kapely Jelen má super šmrnc i coververze hitu Korunou si hodím. Je možné, že se taky objeví na desce?

„Díky moc, super nápad! Tu písničku máme moc rádi a strašně nás baví hrát.  Možná by z ní byl fajn bonus. Promyslíme to!“

Pár slovy na závěr; začátkem června jsme na Střeleckém ostrově společně přivítali Vánoce a zabili v lese jelena. Smutný pocit z deště nebyl nutný, i přes to, že se po nebi celé odpoledne honily mraky. Světlem ve tmě se stal vydařený koncert, jenž byl odměněn nejen bujarými ovacemi, ale na pódium přiletěla i podprsenka.

„Na pódium už nám přiletělo ledacos – kulich, kytky, ponožky … ale spodní prádlo poprvé (smích),“ doplnil Jindra závěrem.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.