Top Dream Company: Nemají se za co stydět, tak ukázali Slipy

Top Dream Company | Zdroj: facebook.com

„Já mám slipy ze sekáče, stravuju se jenom u mekáče, moje stará doma pláče, přived jsem jí zase do jináče…“ Kapela Top Dream Company sice neukázala slipy naživo, ale i bez toho potvrdila, že stálo za to přijít. Okolo deváté hodiny se Lucerna začala plnit, a když koncert se zpožděním začal – bylo narváno.

,,V době, kdy ve světě frčelo funky, u nás se nosily slipy, tak jsme to chtěli dovést k dokonalosti. Když retro, tak pořádně!” říká kapelník a producent Petr ‘Harmy’ Harmáček. Inspirováni tímto retrem, které je mimochodem vážně cool, se odhalili v novém klipu Slipy, který měl 6. listopadu premiéru na koncertě v Lucerně. Hvězdným hostem videoklipu byl rapper Michael V. z kapely J.A.R.

Top Dream Company naplnila během večera celou Lucernu natěšenci na jejich typicky energický funky-soul a vtipné a hravé texty v mateřštině i angličtině. Kapela za devět let své existence prošla mnohými změnami, co se složení týče – hráli a zpívali s nimi umělci jako Vojta Dyk, Ondřej Ruml či Felix Slováček. Kapela snů se po devíti letech dřiny představila ve své současné podobě pod taktovkou zakladatele a trumpetisty Petra Harmáčka. O své líbivé hlasy se s diváky podělili zpěváci Martin Růža a Ondřej Jonáš. Fanoušci u pódia celkem klasicky šíleli a skákali, zatímco v posledních řadách postávali náročnější posluchači s pivem a spokojeným výrazem a užívali si jedinečný a kvalitní hudební zážitek.

TDC to rozjeli už od začátku skladbou Keep Your Hands of My Girl a nezdálo se, že čekají až se publikum zahřeje – protože už tak (celkem tradičně) dlouho čekalo na jejich hvězdný příchod. Tančilo se a pilo hned z kraje a ke konci koncertu byly přední řady lehce zadýchané – nikdo se však netvářil zklamaně. Kapela opět potvrdila, že dělá kvalitní, profesionální a unikátní hudbu, jež si svou originalitou získala srdce mnohých generací, které se na koncertě sešly.

Publiku nabídli doslova soulový feeling v pomalejších písních a u rychlejších skladeb procestovali světem žánrů od funky k disku, soulu a zase zpátky. Refrény jejich písní jsou chytlavé, rytmy vybízejí k tanci a dechová sekce je správně jazzově harmonická a originální. Nechyběly notoricky nejznámější songy a další libůstky z jejich kuchyně, kterými roztančili celý sál. Přišla i ochutnávka z nově připravovaného alba. Kdyby někdo z přítomných nevěděl, co je tu funky-soul, kapela mu to nepochybně objasnila a to nejen tím, že funky soul hraje – ona ho přímo definuje.

,,Včera to byla parádní jízda, lidi byli skvělí. A navíc se nám hrálo fakt dobře, všichni jsme měli na pódiu neuvěřitelný pozitivní pocit. Koncert oproti minulému byl jiný v tom, že jsme hráli už i nové písně z připravované desky, což nám krásně osvěžilo playlist a hlavně jsme si vyzkoušeli, jestli fungujou na lidech. Dále jsme prvních šest věcí hráli v kuse bez přestávek mezi písničkama, což nás, a věřím i všechny, strašně hodně nakoplo,” nechal se po koncertě slyšet Harmáček. Na otázku, co chystá Top Dream Company dále, dodal: ,,Na Vánoce se uvidí, máme před sebou úkol. Příští rok máme deset let kapely a k tomu chceme natočit dvojalbum. Jedna deska bude z českých písniček, které si sami textujeme, a druhá deska bude v angličtině. Pracujeme na tom s několika textaři z Ameriky. Jinak chvíli bude rodinná pohoda, ale potom rychle zpět do studia a makat…”

Jak se líbí kluci ve slipech vám?


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.