Top Dream Company přivítali jaro svěžím funkem

Top Dream Company | zdroj: facebook.com

Ve středu 26. března, lehce po desáté večerní v pražském Jazz Docku, nastoupili do řady členové kapely Top Dream Company v počtu deseti a všichni se celý večer dobře bavili.

Jak už je u Top Dream Company dobrý zvykem, nezklamali a odehráli další funky energický a klasicky profesionální koncert v pražském Jazz Docku. V klubu vystoupili poprvé a zbavili ho tak jeho topdream věnečku. Návštěvníky uvítali energickými kubánskými rytmy a na chvíli je v myšlenkách poslali na pláž s long drinkem. Skoro až zapomněli, že jim za zadkem světélkuje Vltava.

Před koncertem se členové TDC bavili s návštěvníky, třásli si rukou se známými a vítali nově příchozí – skoro to vypadalo, že každý druhý návštěvník je kamarád někoho z kapely – to všechno krát deset a nebylo by divu, kdyby Jazz Dock příjemně naplnili jen přátelé a rodina. Na posledním koncertě Top Dream Company v pražské Lucerně bylo narváno, lidé tančili, křičeli a bláznili; ve středu byla ale atmosféra jiná – lidí bylo tak akorát, k tomu příjemné prostředí docku na Vltavě, kde vás neposílají domů dříve než se svítáním, ještě příjemnější obsluha a bohatý arsenál za barem – jednoduše pohodička.

Top Dream Company je unikátní nejen na poslech, ale i na pohled. Je vidět, jak si každý z hudebníků užívá koncert po svém. Vzhledem k tomu, že je jich na pódiu tolik, stane se někdy, že když jeden hraje, zbytek se směje, baví a tančí stejně jako publikum, pro které je takový koncert dosti interaktivní, a osazenstvo prvních řad se nevyhne povinnému zpěvu provázenému ruměncem a smíchem ze zadních řad.

Publikum vypadalo šťastně a bylo vidět, že Top Dream Company nezklamali jeho očekávání. A tak se pilo, tančilo, kouřilo a smálo ještě dlouho poté, co koncert skončil.

Zazněly songy jako Keep on Movin’, Here With Me, Keep Your Hands Of My Girl, ale i pomalé věci jako Enough, která se nesla v duchu bigupu nejen pro autora hudby Petra Harmáčka, ale i pro pianistu Honzu Bálka za jeho velmi příjemné sólo. Jestli se dá na českých textech kapely něco vypíchnout, tak je to jejich skvělý cit pro čecháčství – písně Slipy a Topolánky (včetně jejich videoklipů) jsou dokonale vtipnou ironií na české panoptikum. Co se týče jejich Nové popové strany – rozhodně je volte.

Top Dream Company je jednoduše zárukou kvalitní a profesionální hudby, čistých zvuků a pozitivních emocí. Zazněly písně pomalé i rychlé, české i anglické a jednoduše to není nuda. Sem tam se dechová sekce, která tvoří silné zvukové jádro, trochu zapotila, ale kapela vše zvládla se smíchem a elegancí – Top Dream Company umí dělat nejen hudbu, ale i atmosféru a hezký večer.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.