Walk Off The Earth přinesli do Lucerny hravost a široké úsměvy

Walk Off The Earth | Zdroj: facebook.com

Velký sál pražské Lucerny zaplnila pozitivní energie a dobrá nálada. Dorazila tam nekonvenční pětice z Kanady, která si říká Walk Off The Earth. S netradičními nástroji a věčným úsměvem na tvářích (až na Beard Guy, jehož doménou je zamračený výraz) předvedli spoustu coverů i vlastní věci, včetně úspěšné písně Nomad. Jako support vystoupili zběsilí Darenots.

Velký sál Lucerny se 10. dubna zaplnil do posledního chlupu. Vzduch tak byl vydýchaný a publikum zpocené ještě před začátkem předkapely. Tou ale byli svižní a energičtí Darenots, díky kterým diváci okamžitě na vše negativní zapomněli.

Kanadští Darenots hned zpočátku dokázali svůj talent zkombinovat v to nejlepší z hip hopu, reggae, trapu a rocku a dodat tak publiku co největší dávku energie. CJ, Jimmi a Rev se ani na chvilku nezastavili a skvěle tak všechny ještě více navnadili na hlavní hvězdu večera.

Čtěte také: Nejvydařenější parodie na Somebody That I Used To Know od Walk Off The Earth

Walk Off The Earth hned prvním songem předvedli, že se dvouleté čekání na ně vyplatilo a dalo se najednou přežít i nedýchatelno v sále. Tím se totiž rozlehla jejich nevšední verze Shape of You od Eda Sheerana. Následovaly vlastní písně jako Rule The World nebo Taekwondo, s kterými se střídaly covery. Zazněla tak i hymna dobré nálady Happy, která zkrátka musela rozzářit i posledního bručouna.

Členové neúnavné pětice své fanoušky celý večer svými slovy i hudbou neustále přesvědčovali o tom, jak jsou rádi, že v Praze hrají a ponoukali je k tomu, aby se do hudby zapojili svým zpěvem.

Na řadu přišel i hodně inovativní cover na Hello od Adele, u kterého nebylo hned zřejmé, co se z něj vyklube a nezapomnělo se ani na prvek, s nímž se Walk Off The Earth proslavili, a všech pět muzikantů se naskládalo za jednu kytaru, na níž začali hrát hit Somebody That I Used To Know. Ten ale rychle plynule přešel v jiné písničky, jako třeba My Girl, Royals nebo All Time Low.

Poté nastal čas, kdy se zpěvu mělo ujmout samotné publikum, a to hned u tak kultovní písně jakou je Bohemian Rhapsody od Queen. Kapela tak po chvíli vážně odklonila zpěv úplně na diváky, kteří se této úlohy zhostili vskutku bravurně. Skladba pak získávala nové rozměry sólem na dvě kytary a ukulele nebo tím, že se celá zvrhla v sólo na klávesy. Po jejím skončení se pódium stalo liduprázdným a zaplnilo se až po únavně dlouhém vytleskávání. To ale stálo za to.

Nejdřív se na pódiu ukázal klávesista Beard Guy, který pomalu rozpřahoval ruce, což doprovázela rozjíždějící se hudba. Ta se ale rozjela, až ruce rozpažil úplně a odstartovala se tak sekvence pěti songů. K těm patřili například Red Hands, Hey Ya a návykový Sing It All Away. Ten se nesl vzduchem, kterým vesele poletovaly konfety a velké barevné balónky dokreslující hravou atmosféru celého večera.

Walk Off The Earth tak zakončili rozhodně jeden z nejlepších a nejveselejších koncertů letošního roku a mnoha lidem tak vykouzlili úsměv na tváři, který jen tak nezmizí.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.