We Were Promised Jetpacks vrátili fanoušky zpět do minulosti za deskou These Four Walls

We Were Promised Jetpacks | Zdroj: nbhap.com

Skotská parta We Were Promised Jetpacks přijela poprvé do Prahy, a to rovnou v rámci oslav deseti let od úspěšného debutu These Four Walls. V Chapeau Rouge předskakovali američtí Weakened Friends.

O support se postarala mladičká kapela z dalekého Portlandu v Americe, takže o nich zatím v Česku mohl slyšet jen málokdo. Pozornost si ale trojice Weakened Friends vysloužila nejen díky dvěma kráskám na stagei nebo nápisem “pro-choice” na kytaře. Návštěvníci Chapeau Rouge si totiž sotva začali zvykat na nazvučení klubu, ze kterého bude jako obvykle všem pískat v uších ještě druhý den, a Sonia Sturino už dávala sóla na kytaru a Annie Hoffman skákala po pódiu s baskytarou a neutuchajícím úsměvem na rtech. Taky sama přiznala, že je tak nabuzená, až z toho pravděpodobně nebude spát alespoň tři dny.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Nezapomenutelné desky, které v roce 2019 oslaví už 10 let

Dojem z předkapely ovšem trochu kazily vokály, což brzo napravilo hlavní představení večera. Zatímco zpěvačce Sturino z Weakened Friends toho moc rozumět nebylo, zpěvák Adam Thompson z We Were Promised Jetpacks zněl naživo jako z desky. Ještě před první skladbou se ale omluvil, že kapela nikdy v Praze nebyla, takže se bude snažit o to víc. A taky to podle toho vypadalo. Hlasem si frontman podmanil Chapeau prakticky okamžitě. Po chvíli dokonce přiznal, jak se v Praze cítí uvolněně, protože před tak vnímavým a milým publikem snad nikdy nehrál.

Není se čemu divit, protože pozornost diváků si skotská skupina neudržela jen díky vokálním schopnostem zpěváka. Zvukové opojení vytvářely zejména instrumentální pasáže setu, například při osmi-minutovém songu Keeping Warm.

Největší hit Adam Thompson uvedl slovy: „Pokud znáte naši kapelu, pravděpodobně už jste někdy slyšeli tenhle song!” načež započala skladba Quiet Little Voices a v klubu se okamžitě zvedlo do vzduchu několik telefonů. Naštěstí to byla při tomto koncertu výjimka a konečně se na chvíli z publika ozýval i zpěv, protože tento song je opravdu stavební kámen skupiny. O to více si jej We Were Promised Jetpacks užívali. Vrchol koncertu to ale ale nebyl. Laťku totiž drželi nahoře po celou dobu show, až zpoceného zpěváka mrzelo, že má větrák jen z jedné strany.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 nejúspěšnějších alb legend post-punku, The Cure

We Were Promised Jetpacks přijeli oslavit deset let od vydání debutu a právě tyto skladby vdechly koncertnímu večeru v Chapeau Rouge život. V první části koncertu zaznělo právě album These Four Walls a byl to o to větší zážitek, když jsme ji měli možnost slyšet v Česku naživo vůbec poprvé, a sledovat, jak si skotská čtveřice skladby stále upřímně užívá. V druhé části se nám dostalo šesti skladeb ze tří dalších desek a ač při vystoupení rozhodně nezaostávaly, dojem zřejmě v každém fanouškovi zůstane zejména z první studiovky. Právě díky These Four Walls si totiž většina posluchačů našla k této skupině cestu.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz