Známé písně, skvělá show a výborný Adam Lambert, to bylo vystoupení Queen

Queen | Zdroj: facebook.com

Už je tomu více jak 24 let, co svět opustil Freddie Mercury, kapela Queen však stále vyprodává arény po celém světě a jinak tomu nebylo ani v pražské O2 Areně. Zazněla většina známých hitů a Adam Lambert ukázal, že je adekvátní náhradou za Freddieho.

Lehce před půl devátou večerní světla v O2 Areně zhasla a tisíce telefonů se rozsvítily. Za oponou se formovali všichni hudebníci včetně Brayena Maye a Rogera Taylora. Zazněly první tóny skladby One Vision a poté co se píseň rozjela, opona zmizela. Dav se pomalu rozjížděl, třetí skladba Another One Bites the Dust už část arény rozezpívala a na kapele bylo vidět, že si atmosféru naplno užívá.

Jeden hit střídal druhý a show na pódiu nabírala obrátky. Adam Lambert vyjádřil, jaká je pro něj čest být na pódiu s takovými legendami, jakými jsou Queen. Nezapomněl ani na Freddieho Mercuryho, kterému poděkoval a na jeho počest zazpíval píseň Killer Queen. Po pár písních Adam zmizel ze stage a hlavního slova se chopil Brayen May. Ten s akustickou kytarou a skladbou Love of My Live rozezpíval celou halu. Když se k tomu přidal ze záznamu i Freddie, jedno oko nezůstalo suché, ani Brayena Maye.

Po společném zpěvu se do pozice frontmana postavil Roger Taylor. V jeho podání zazněly písně Days of Our Lives či A Kind of Magic. Následně usedl zpět na bicí a společně s doprovodným bubeníkem předvedli bubenickou bitvu a společné sólo. Na své sólíčko během večera nezapomněl ani Brayen May, toto sólo bylo možná až moc zdlouhavé, ale nikdo si nestěžoval. Na stage se poté vrátil Adam Lambert a O2 Arenou se prohnaly další pecky od Queenů.

Show gradovala a bylo cítit, že se jde do finále. Skladby jako Radio Gaga a Crazy Little Thing Called Love rozezpívaly celou halu. Bohemian Rhapsody zazněla úplně na závěr a v této písni došlo i na porovnání zpěvu Freddieho Mercuryho a Adama Lamberta, kdy se navzájem doplňovali. Celá tato společná show měla veliké kouzlo, které opravdu zaujalo. Pódium zhaslo a na chvilku kapela zmizela. Burácející hala však nenechala Queeny v backstagi nadlouho a z bicích se rozezněl jeden z nejznámějších rytmů světa – We Wil Rock You. Všichni návštěvníci tleskali do rytmu a zpívali. Úplně poslední skladbou byl hit We Are the Champions, který znají fanoušci velmi dobře i díky úspěchům české reprezentace.

Celý večer se nad arénou nesla skvělá atmosféra, která byla doplněna o důstojnou vzpomínku na zesnulého Freddieho, protože Adam Lambert se stal po rockerovi Paulovi Rogersovi opravdu adekvátním nástupcem. Svým zpěvem a vystupováním si publikum podmanil a zajistil si přízeň i těch, kteří mu dosud nedůvěřovali. Všichni tak z koncertu odcházeli spokojeni, a to nejen návštěvníci, ale i kapela.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.