Verona o albu Meziprostor: Nacházíme se někde mezi taneční a popovou scénou

Verona | Zdroj: archiv interpreta

Taneční duo Verona vydává po třech letech zbrusu nové album s názvem Meziprostor. Nás zajímaly věci nejen okolo nové desky, o kterých nám povídala zpěvačka Markéta Jakšlová. 

Proč vydáváte nové album právě nyní, po třech letech?

Album vydáváme zrovna v tuto chvíli, protože jsme se tak dohodli s vydavatelstvím Universal Music a navíc uzrál čas. Na jaře jsme oslavili 12 let fungování skupiny Verona a od vydání předešlého alba Den otevřených dveří jsme po 3 letech měli zase chuť poslat do světa nejen singl, ale víc písniček pro naše fanoušky.

Liší se nové album Meziprostor od těch předešlých?

Už sám název napovídá, že se nacházíme někde mezi, a to mezi znamená, že hudba v něm obsažená se dotýká jak taneční klubové scény, tak ale i komerční popové. Do té se totiž poslední 4 roky více transformujeme, jelikož se naše publikum rozšířilo a není už složeno pouze z mladých lidí, kteří se chodí bavit do klubů. Naši fanouškové jsou nyní i starší i mladší lidé a už nevystupujeme pouze v klubech, ba naopak spíš na soukromých akcích, plesech a slavnostech, takže jsme lehce zjemnili, abychom mohli naživo hrát právě pro širší spektrum lidí.

S kým jste na něm spolupracovali?

Na albu se podíleli jako textaři náš dlouholetý spolupracovník Viktor Dyk, Tom Malár a Radmila Irlacherová a o hudbu jsme se postarali opět já s Petrem.

Jak vzniká takový singl?

Těžce, není jednoduché vytvořit písničku, která zaujme velký počet lidí, bude bavit naše skalní fanoušky, nás i lidi z rádií. Zjistili jsme, že se nedá zavděčit všem, a tak neustále zkoušíme, pracujeme, koumáme a vyvíjíme se. Jinak sám proces probíhá tak, že máme nějaký nástřel, buďto kousek nějakého groovu, nebo pěvecké linky, začneme na tom pracovat – hledáme akordy, harmonii a vymýšlíme pak všechny části písní: sloku, refrén, popřípadě nějaký bridge a někdy i speciál. Když máme toto s pěveckou linkou vymyšlené, pošleme demo k otextování, text se pak ladí, aby se dobře zpíval a přitom neztratil smysl a váhu. Zároveň Petr pracuje na aranži a když je vše připravené, jde se do studia nahrát můj zpěv a popřípadě živé nástroje. Pak se vše smíchá a jde se na master. A je to!

Jaké bylo nahrávání tohoto alba?

Vše probíhalo naprosto v pohodě, jen ke konci měl Peťa z aranžování těch věcí už hlavu jak pátrací balon, bylo toho najednou moc. Je vždycky fajn, když se člověk může soustředit na singl a hrát si s ním, ale my jsme měli v plánu album, takže se naše síly a čas tak nějak rozprostřely do všech písní.

Zasáhly vás nějaké dnešní hudební fenomény, jako je třeba dubstep?

Jsou to všechno neustále se opakující vlny a taky fúze mezi různými hudebními žánry, což je příjemné osvěžení hudební scény. Trendům ale vyloženě nepodléháme. Já osobně jsem zvědavá spíš na to, kdo přijde s něčím úplně novým…s novým směrem…to je totiž to nejtěžší.

Co vy a koncerty?

Vystupujeme v podstatě celoročně, nyní na podzim nás čekají převážně firemní akce a pár klubů, v zimě plesy a kluby a na jaře a v létě venkovní akce a slavnosti, takže to máme pěkně pestré. Jinak co se týká nějaké naší tour, začínáme o tom malinko přemýšlet, ale v roce 2015 to ještě určitě neuskutečníme, musíme nejdřív vše pěkně připravit a protože jsem oba s Petrem perfekcionisté, tak to chvilku potrvá.

Co vás čeká tedy nyní, po vydání alba?

Petra po vyprodukování desky určitě odpočinek, ale ne zas moc dlouhý, protože už máme další nápady na nové písničky, tak se pokusíme nejpozději na jaro zas připravit nějakou další pecku!


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.