Vojtaano: Po koncertě většinou nemůžu usnout

Vojtaano | Foto: Lucie Vítková

Vojtaano před několika málo dny odehrál svůj vyprodaný koncert v Malostranské besedě. Po vystoupení si udělal chvilku čas, aby na sebe něco málo prozradil fanouškům. Proč nemůže po koncertech usnout a jaký hudební interpret ho v životě asi nejvíc ovlivnil? To se můžete dočíst na následujících řádcích.

Čtěte také: Vojtaano v Malostranské besedě ukázal, že si umí získat publikum

Ahoj Vojtaano, v první řadě se Tě zeptám, jak se Ti dneska hrálo?

Skvěle! Úplně poprvé jsem měl sám za sebe takhle nabušenou Besedu, proběhla tedy menší nervozita, od začátku jsem ale cítil přijetí publika, takže naprostá krása.

Čerpáš z koncertů a z publika nějakou energii? Dává Ti to něco?

Strašně moc mě to nakopává a doma se potom musím ještě několik hodin uklidňovat, jak jsem nahajpovanej a nemůžu usnout. Hrozně moc mě to nabíjí.

Co Tvůj singl Budulínek? U fanoušků je tím nejžádanějším, nezačíná Tě to jeho hraní stále dokola štvát?

Ještě úplně ne. Jsem té písničce opravdu moc vděčnej, jelikož díky ní dneska přišlo tolik lidí a všechno tohle začalo právě Budulínkem. Já ji nemůžu nemít rád, ale vím, že za nějakých dvacet let ji asi nebudu chtít hrát. Zatím jsem za ten song vděčnej a rozhodně na ni nejsem naštvanej.

Nedávno jsi natočil videoklip k tracku Gangstafolk. Chystáš v nejbližší době nějaké nové natáčení videa?

V případě klipů je to těžké se samotným financováním. Těch videoklipů mám naplánovaných víc. Uvidíme, co vyjde. Do léta bych ale chtěl ještě jeden určitě natočit.

Jaké máš vlastně ohlasy na zmiňovaný Ganstafolk?

Gangstafolk byla po Budulínkovi první nová a já jsem doufal, že to zlomí a bude se líbit. Ohlasy jsou na to super, jsem s ní hrozně spokojenej. Videoklip lidi chválí, že je jednoduchej a čistej. Režíroval ho můj kamarád Martin Kopa. Mám hroznou radost, že jsme to spolu takhle udělali, protože na ten výsledek jsme oba hrdý.

Jsi herec, zároveň i hudebník. Pověz ale, v jaké rovině se cítíš líp? Nebo to máš nastejno?

Hmmm, furt nechci zvýhodňovat jednu nebo druhou část. Mně se líbí, jak se to právě mění, ale musím říct, že ta muzika začíná poslední rok šlapat a mám z toho rozhodně velkou radost.

V jednom ze starších rozhovorů, které kolují na internetu jsi mluvil o tom, že chceš jednou napsat knihu. V jaké fázi příprav se v tomto směru aktuálně nacházíš? Má nějaké jasnější tvary, nebo tomu dáváš volný průběh?

Určitě se na knihu někdo ptal a já řekl, že bych ji napsat chtěl. Rozhodně ale aktuálně není v nějaké fázi příprav. Je to jenom v hlavě, vím, že jak budu stárnout, budu chtít nějakou napsat.

Jaký máš vlastně vztah ke knihám? Čteš často, nebo spíš nemáš čas? Máš oblíbený žánr?

Nejsem úplně ukázkový čtenář. Vždycky mám období, kdy něco čtu. Baví mě například sci-fi. Zároveň mě baví lehký čtení v podobě životopisů od mých oblíbených umělců. Sem tam přečtu nějakou detektivku, když letím na dovolenou. V tomhle se ale trošku stydím, protože nejsem úplně velkej čtenář.

Zmínil jsi teď své oblíbené umělce. Kdo mezi ně patří?

Mám odjakživa rád Eminema a jsem hrozně rád, že furt vydává desky a není ještě starej, hrozně mu fandím, líbil se mi už od začátku. Dál taky kapela Tenacious D, ve které hraje herec Jack Black a z toho si beru strašně inspirace. Přiznávám, že se mi líbí tak moc, kdy jsem se ze začátku snažil do určitý míry dělat hudbu podobně.

Mluvil jsi o Eminemovi. Ten na konci minulého roku vydával album Revival. Slyšel jsi ho? Jak se ti líbil a zmíníš nějaký oblíbený track z desky?

Jojo, líbí se mi. Nejoblíbenější je asi písnička s Edem Sheeranem. River je pro mě super věc.

Zpátky k Tvojí hudbě. Plánuješ nějaké letní festivaly, kde se můžou fanoušci těšit na Tvoje vystoupení?

Přiznám se, že bohužel ne. Máme s festivaly zatím těžkou práci, protože úplně nezapadám do klasického playlistu. Organizátoři se bojí sprostejch slov a nejsem zatím taková hvězda, abych mohl hrát večer v tom hlavním programu, což by právě znamenalo hraní na poli předskokana, během odpoledních hodin, ale to jsou tam právě ještě rodiny. Aktuálně jsem tedy v takový patový situaci a velký festivaly se mě zatím netýkají. Mám ale zkušenost, že můžu zahrát kdykoli, i když tam jsou rodiny s dětmi, nikdy to není problém. Do budoucna se ale na festivaly těším a počítám s nimi.

Můžou fanoušci někde koupit dvoje CD nebo merch?

Určitě! The Beast Of Vojtaano je na pultech obchodů, jako Bontonland. V elektronické verzi je album na iTunes, Deezeru a Spotify. Na stránkách coromoro.com jsou ke koupi trička s motivem Budulínka.

A co nejbližší koncerty? Kdy nás nějaké čekají a kde?

Přehled nejbližších koncertů je určitě na mém facebookovém účtu. Tam jsou vypsané všechny termíny.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 358 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.