Platinová deska pro kapelu Mirai a skvělá show Poetiky, turné obou kapel je u konce

Mirai, LMB 2018 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Mirai a Poetika zakončili společné turné v pražském Lucerna Music Baru, kam se vrátili po více než pěti měsících od doby, kdy tam za účasti Ewy Farne a Pokáče pokřtili svá debutová alba.

Dvě mladé a talentované české skupiny, Mirai a Poetika, odehrály během posledního měsíce společné turné, které bylo loni na podzim odloženo kvůli tragické události v rodině bubeníka kapely Mirai, Šimona. Turné čítalo 10 zastávek a včera bylo završeno v pražském Lucerna Music Baru.

Fotoreport: Mirai a Poetika, 8. 3. 2018, Lucerna Music Bar, Praha

Večer zahájila s malým zpožděním Poetika, která se od podzimu viditelně vypracovala a na pódiu působila sebevědomě tak, jak se na správný rap sluší a patří. I když kombinace, jež střídá zpěv a rap doprovázený o popové melodie, cílí z nahrávek a klipů spíše na náctileté publikum, byl koncertní set Poetiky obohacen o „dospělejší“ show.
V setlistu se kromě pecek z debutového alba Trinity objevila taky skladba Duše v poutech, která pochází z dílny Edy Rovenského aka Packeta. To byla vcelku dobrá vsuvka. Hodinový koncert Poetiky obohatil svou přítomností taky Tomáš Javůrek, kytarista kapely Mirai, který si krátce zahostoval.

Vystoupení kapely Mirai bylo ale to očekávanější. Mirai Navrátil se s Lucernou přivítal akustickou rozehřívačkou Když nemůžeš, tak přidej a záhy poté, už za doprovodu celé kapely, zazněla skladba 365. Publikum bylo od samého počátku naladěno na zpěv a párty. Tu významně podpořil taky čínský přítel z bambusového háje – medvídek panda, který je s kapelou už nějakou dobu velmi úzce spjat. Koncert však provázely nejen vtipné a energické momenty, ale taky melancholie spojená se skladbou Anděl a Divadlo. A tato podoba, nutno podotknout, sluší kapele Mirai nejvíce.

Platinová deska za album Konnichiwa

Skupina v průběhu večera obdržela taky další ocenění do sbírky, a to Platinovou desku za debutové album Konnichiwa. Přidá se tak na stěnu slávy vedle ceny Anděl za Objev roku a tří ocenění v anketě Český slavík.

Společné turné dvou populárních kapel fanouškům přineslo nálož současných rádiových hitů, radosti z hudby a nakažlivou energii. Ke konci turné se kapely vyjádřily takto:

„Právě skončil jeden z nejlepších měsíců našich životů. Na podzim loňského roku bylo vše ve hvězdách. Představa, že na jaře absolvujeme 10 fantastických koncertů, byla z říše snů,“ shodly se obě kapely a dodaly: „Nelze popsat, jak moc si ceníme všech, kdo nás podporují. Díky a na viděnou na fesťácích.“


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.