5 hitů roku 2019: Yungblud ve spolupráci s Machine Gun Kellym nebo country rapový Lil Nas X

Machine Gun Kelly, Mirai, Yungblud (zleva) | Zdroj: archiv MonsterMusic

Rok 2019 zaznamenal v populární muzice celou řadu nezapomenutelných hitů, které interprety vynesly na vrcholy žebříčků. Někteří toho dosáhli zajímavou spoluprací, jiní zase unikátním pohráváním si se žánry, což se překvapivě podařilo zejména mladičkým hvězdám hudební scény.

Machine Gun Kelly, Yungblud a Travis Barker – I Think I’m Okay

Bubeník blink-182 Travis Barker se loňský rok rozhodl vrhnout na spoustu kolaborací a jeho bicí se překvapivě staly oblíbeným doplňkem rapových umělců. O tom vypovídá i singl s Machine Gun Kellym I Think I’m Okay, přičemž perfektní třešničku tomuhle songu dodal anglický zpěvák Yungblud. Tato spolupráce dobyla svou punkovou energií populární muziku a skladba se stala instantní hitovkou.

Čtěte také: Forum Karlín bylo znovu pokořeno. Machine Gun Kelly to ani jinak neumí

Billie Eilish – bad guy

Billie Eilish je možná nové jméno na scéně, ale nikdo jí nemůže upřít, že již nyní je fenomén. V mladičkém věku ovlivnila a posunula popový žánr natolik, že je momentálně nejdiskutovanější hudební osobností. Song bad guy pravděpodobně neminul vůbec nikoho a je právem považován za jeden z nejoriginálnějších popových tracků v roce 2019.

Čtěte také: Billie Eilish poprvé v Praze: Pro fanoušky bomba, ostatní ale musí přesvědčit příště

Shawn Mendes a Camila Cabello – Señorita

Před pár lety nahrála tahle dvojice song I Know What You Did Last Summer a jako pokračování se Shawn Mendes a Camila Cabello vrátili s mnohem žhavějším počinem. Není tedy divu, že se Seňorita se svými tanečními latino rytmy rychle zalíbila snad na všech tanečních parketech a chemie hudebního dua vyšvihla tuto skladbu mezi nejpopulárnější pecky uplynulého roku.

Čtěte také: 5 hitů roku 2018: Drakeovy bankovky a Kazma proti kyberšikaně

Lil Nas X – Old Town Road 

Původní verze Old Town Road byla sice ze strany country posluchačů vyloženě odsouzena, druhý pokus už ale nemohl ignorovat vůbec nikdo. K rapperovi se totiž přidal zpěvák Billy Ray Cyrus a kombinace hip hopu a country v jednom songu se najednou stala dost možná nejpopulárnějším trackem roku. V žebříčcích lámalo Old Town Road rekordy a teprve dvacetiletý Lil Nas X se jako nováček hudebního průmyslu stal velice rychle ikonou.

Čtěte také: Největší hudební události roku 2019: Úmrtí JUICE WRLD, skandál K-Popu a návrat Jonas Brothers

Mirai – Øtchi

Z české scény se v rádiích nedal přeslechnout singl Øtchi od kapely Mirai. V lednu s ním skupina začala lákat na nové album, které vyšlo na podzim pod názvem Arigató, a už po úspěchu této samotné skladby bylo jasné, že Mirai opět nešlápli vedle. Zpěvná a chytlavá píseň se navíc dočkala videoklipu z Londýna.

Recenze: Kapele Mirai se na novém albu Arigató vyplatilo zaexperimentovat


Napište komentář