Billie Eilish poprvé v Praze: Pro fanoušky bomba, ostatní ale musí přesvědčit příště

Billie Eilish | Foto: Petr Klapper, fource.cz

Mladá Američanka Billie Eilish měla původně vystoupit ve Foru Karlín. Vyprodala ho během několika minut a po menším váhání nakonec došlo k přesunu do O2 areny, haly s více než šestinásobnou kapacitou – tu zaplnit zvládla také, s přehledem. Ač se na ni díky tomu mohlo přijít podívat víc fanoušků, pódiová show žádnou obrodou pravděpodobně neprošla.

Ani ne osmnáctiletá Billie Eilish si poslední čtyři roky důsledně provrtává cestu do srdcí mladých dívek a chlapců po celém světě. Její originální beaty a jednoduché, ale přesto silné texty tvrdě promlouvají ke generaci, do které ona sama patří. Velkou součástí jejího šarmu je však i její vystupování a image, kterou vytváří ve videoklipech a svými outfity. Nikdo nevystupuje z řady tak, jako ona. Paradoxně proto, že se vůbec neobléká jako popová gigahvězda.

Čtěte také: Fenomén Billie Eilish a její cesta k debutovému albu

Nelze se tedy divit, že i Česko jejímu šarmu podlehlo a O2 arenu pro ni vyprodalo. Téměř celá hala jí byla naprosto oddaná a znala všechny písně naprosto nazpaměť. To je pro Eilish a umělce jejího kalibr dobrou zprávou, protože tito fanoušci si koncert užijí, ať už na něm předvede naprosto cokoliv. Půlku zpěvu totiž stejně neslyší, protože ho přehlušuje ten jejich, či kamarádek vedle, a na pódium se dívají nejlépe skrz svůj telefon, nebo přes telefon stovek lidí před nimi. A je to tak naprosto v pořádku. Ti méně poblouznění však zřejmě potvrdí, že se nejednalo o extrémně propracovanou show, byť rozhodně nebyla špatná.

Kdyby s touto výpravou a setem Billie vystoupila ve Foru Karlín, jak bylo původně plánováno, byla by naprosto ohromující. Videoobrazovka za ní by byla schopna pohltit celou místnost Fora a postel, která ke zpěvačce sjela na dvě písně a pak s ní levitovala ve výšce, by byla dechberoucím a efektním prvkem. V takhle velké hale to však působilo trochu polovičatě. Po velkých spektakulárních shows Rihanny, Justina Biebera a jiných umělců, které prostor zažil, se i od Billie dalo očekávat trochu víc, samozřejmě za předpokladu, že to bude originální a po jejím stylu zajímavé.

Čtěte také: Ariana Grande v 10 číslech

Co se dalo očekávat již dopředu, byl také nevýrazný zpěv. Její jemný hlas, který sám o sobě není tím nejzajímavějším, co Eilish nabízí, velmi často zanikal, ani ne tolik do řevu davu, jakožto do velice dobře provedených instrumentací. Nejlépe ji bylo slyšet a rozumět pouze u baladických písní, v těch momentech však dav zpíval o to hlasitěji a zážitek se znovu trochu ztrácel.

Přes to vše byl celkový dojem z koncertu opravdu dobrý a je jasné, že vydá-li se Billie Eilish do Prahy v budoucnosti, podaří se jí O2 arenu s přehledem vyprodat znovu. Budeme se těšit a doufat, že si připraví ještě parádnějších devadesát minut, než tomu bylo včera.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 344 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.