5 hudebních hvězd, kterým blackbear propůjčil své kouzlo

blackbear | Zdroj: instagram.com

Ať už je to rockový, trapový, R&B nebo ryze popový track, blackbear už se na nějakém v minulosti jistě podílel a není pro něj problém vytvořit další. Překvapí vás následující výběr jeho kolaborací?

Američan Matthew Tyler Musto, vystupující pod svým uměleckým pseudonymem blackbear, je takovou trojitou hudební hrozbou. Nejen, že tvoří svojí vlastní hudbu, ale dokonce i produkuje skladby a píše texty pro ostatní kolegy. V repertoáru už má ulovených pár dobrých kousků.

Čtěte také: Blackbear hitem “Hot Girl Bummer” popudil fanoušky Megan Thee Stallion

Linkin Park

blackbear se v roce 2017 podílel na vzniku desky One More Light. Koprodukoval píseň Sorry For Now a spolupráce zjevně probíhala dobře, protože si ho o rok později Mike Shinoda přizval i na svůj sólo projekt Post Traumatic. Objevil se tam na písni About You.

Nick Jonas

I jeden z bratrů Jonasových si vyžádal pomoc s textem od mladého blackbeara, a to konkrétně u písně Numb z druhé sólové desky Nick Jonas, která vyšla v roce 2014. Na písni se objevila i rapperka Angel Haze.

Big Time Rush

Mladší generace si jistě pamatuje na kapelu Big Time Rush, kterou ke slávě vystřelil stejnojmenný televizní seriál od kanálu Nickelodeon. Ačkoliv spolu působili jen mezi lety 2009 a 2014, i tak jim stihl blackbear napsat jednu píseň, a to Windows Down v roce 2012.

Justin Bieber

Když se řekne blackbear jako textař a producent, spolupráci s Justinem Bieberem si vybaví téměř každý. V roce 2012 spolu s Mikem Posnerem a Masonem Levy napsali text ke skladbě Boyfriend. Neskončilo to však jen u textu. blackbear je u písně kreditován i jako producent kytary a své místo má i u dodatečných vokálů. Jeho účast byla tedy velmi komplexní.

Čtěte také: Byl Elvis Presley Justin Bieber své generace?

G-Eazy

blackbear se výrazně podílel i na vzniku alba These Things Happen od populárního rappera G-Eazyho. Pomohl vyprodukovat celkem tři písně – Sleepless, titulní These Things Happen a Remember You, na které připojil i feat.

blackbear se chystá na svůj pražský debut. Odehraje se již 7. října 2019 v klubu Roxy. V prodeji je ještě pár posledních vstupenek za 695 Kč. Seženete je na stránce promotéra Fource a v sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.