Glad for Today slaví úspěch z Planetrox a koncertují za oceánem

Glad for Today - Továrna, 2019 | Foto: Lukáš Veselý

Hradečtí Glad for Today působí na hudební scéně již delší dobu a v několika posledních měsících se zapsali, nejen díky podpoře dalších českých kapel, do povědomí nových fanoušků. V červenci zabodovali v soutěži Planetrox, která se každoročně koná na festivalu Rock for People, a v tuto chvíli reprezentují Českou republiku v Kanadě.

Ještě před tím, než kluci odjeli za oceán, odehráli v roli supportu americké kapely Doll Skin rozlučkový koncert v hradecké Továrně. Ku této příležitosti jsme s nimi stihli prohodit také pár slov.

Hraní v Hradci Králové má obrovskou výhodu v tom, že opadne ta nervozita z cizích lidí a neznámého prostředí. Továrna je takový náš domácký klub, takže zde můžeme hrát uvolněně a víme, že ti lidi jsou na nás zvyklí.“ řekl Pavel, kytarista kapely.

Glad for Today nejsou v hudebním průmyslu nováčci a za sebou mají hraní na festivalech Rock for People, FAJTFEST, Mighty Sounds a mnoha dalšími. V klubech je mohli fanoušci vidět například vedle britských Napoleon, švédských Imminence nebo české party John Wolfhooker.

Čtěte také: Překvapení i zklamaní na Rock for People 2019: Co se podařilo na výbornou a co nevyšlo podle představ?

Právě po boku hardcorových Wolfhookerů zažili kluci nejhorší koncert, a to v Brně na Melodce, kdy se jejich dodávce cestou na koncert utrhlo kolo. „Dojeli jsme tam na odtahovce, která nás stála hodně peněz. Kluci navíc zapomněli pedalboard, takže Pavel musel hrát bez něj, předělával se kvůli nám line-up a prostě všechno bylo špatně. Ale mohli jsme si za to sami, stačilo víc utáhnout kolo,“ vzpomínal Vláďa, baskytarista Glad for Today.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 domácích hardcorových kapel, o kterých jste možná ještě neslyšeli

Pokud by Glad for Today měli definovat sami sebe pár slovy, řekli by riffy, zpěv, řev a láska. Také nás zajímalo, jaké kapely jsou pro ně inspirací. „Momentálně asi nejvíc Boston Manor, Citizen a Touche Amore,“ řekl bubeník kapely Petr. „Na tom se asi shodneme všichni. Těch kapel je strašně moc a hlavně se to každou chvíli mění. Z českých kapel bych pak ještě chtěl zmínit třeba i Skywalker nebo John Wolfhooker. S Martinem Čupkou z Wolfhookerů máme také společný song Hope. Normálně ty featy u ostatních kapel moc nevnímám, ale ta Hope se díky Martinovi rozšiřovala úplně jiným směrem, než všechny ostatní songy,“ doplnil Pavel.

Momentálně se kluci nachází v Kanadě, kam se vydali po výhře v soutěži Planetrox na festivalu Rock for People. Ve finále se utkali s Hentai Corporation, Rabies a Anteater. „To byl skvělej koncert, přijelo nás podpořit hrozně velký množství lidí z prakticky celý Český republiky a byl to asi náš nejlepší odehranej koncert.“ Díky tomuto vítězství si Glad for Today zahrají na festivalu E&M a odehrají několik koncertů po celé Kanadě po boku kapely The Ocean Cure.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 6 nadějných domácích kapel, které by vám neměly uniknout

Hraní na takhle velkém festivalu je pro tuzemskou kapelu ohromná příležitost, nicméně každá mince má dvě strany. „Bude to sice pěkný, ale taky čekáme strašný dluhy! Fakt jako hrozný dluhy! Tím chci teda tady poděkovat Kašpimu (zpěvák kapely, pozn. red.), kterej to z 99 % zařizuje, takže mu takhle veřejně děkujeme, protože jeho zařizování je úplně k ničemu!“ směje se Pavel a Petr dodává „Taky nás to tak nějak skrz na skrz prověří. Jestli jsme vůbec schopný zahrát takhle velký množství gigů po sobě. A budeme poprvé v životě 14 dní v kuse spolu.

Nezbývá než popřát klukům hodně štěstí. Hned po výpravě za oceán chystají koncert v Hradci Králové nebo třeba v únoru v pražském Paláci Akropolis zahrají spolu s John Wolfhooker.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.