Jsou muslimky, nosí hidžáb a hrají heavy metal: Seznamte se s Voice of Baceprot

Voice of Baceprot | Foto: Yuddy Cahya

Bořit zavedená klišé se s příchodem různých alternativních žánrů stalo značkou spousty dnešních umělců. Jen málokdo to ale dotáhl tak daleko, jako indonéská kapela Voice of Baceprot.

Ta se totiž skládá z tria mladých muslimek, které hrají heavy metal. A aby toho nebylo málo – nosí u toho hidžáb. Voice of Baceprot se daly dohromady v roce 2014 v indonézské provincii Západní Jáva a jak samy tvrdí, svou hudbou bojují proti stereotypu, že muslimské ženy jsou upozaďovány a nejsou slyšet.

A daří se jim to ve velkém stylu. Ač se občas ozve nesouhlasný názor, dívky jsou často podporovány a nedávno si je pozvala i jedna z místních škol, aby zahrály na promoci. Nevidím na tom nic špatného. Ani není žádný zákon, který by zakazoval dívkám v hidžábech hrát tvrdou hudbu, říká jeden z fanoušků.

Zpěvačka a kytaristka Voice of Baceprot, Firdda Kurnia, založila kapelu ve svých 13 letech. Nyní pracují na tom, aby se z nich staly heavy metalové hvězdy – a zároveň u toho bojují za lidská práva a postavení muslimských žen ve světě.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.