Metalový duet operních zpěvaček je na světě

Sharon den Adel a Tarja Turunen | Zdroj: facebook.com

Skupina Within Temptation právě vydává nové EP se skladbou Paradise (What About Us?), na kterém hostuje legenda severského rocku – Tarja Turunen. To vše je úvodem k připravovanému albu, které zatím nedostalo svůj název a mělo by vyjít začátkem roku 2014.

Within Temptation je nizozemská metalová skupina orientující se spíše na symfonický a tvrdý metal plný propracovaných melodií, která byla založena v roce 1996. Typické symphonic-metalové rytmy jsou navíc doplněny o operní hlas zpěvačky Sharon den Adel.

Skladba Paradise (What About Us?) je výborným duetem dvou operních zpěvaček – Sharon Den Adel z Within Temptation a světoznámé Tarjy Turunen, která se proslavila především se skupinou Nightwish a v poslední době také dvou podařenou sólovou kariérou. Tato píseň je však údajně jen zlomkem toho, na co se můžeme na novém albu těšit. Kytarista formace Robert Westerholt prozradil, že skupina spolupracuje s mnoha novými a zajímavými hosty, jejichž jména jsou zatím utajena, ale kteří zaručeně vytvoří strhující hlasové kombinace a jedinečný požitek z hudby této nadějné metalové skupiny.

Nově vydané EP obsahuje kromě zmíněné Paradise (What About Us?) ještě tři další skladby: Let Us Burn, Silver Moonlight a Dog Days. Půjde ale pouze o demo verze, ve kterých bude chybět kapelou slibovaný doprovod orchestru. Nicméně i přesto půjde o energické a úderné písně.

 


Napište komentář