(Ne)obyčejná hesla, která vám přiblíží kapelu Kensington

Kensington | Zdroj: pinterest.com

Kensington v České republice není potřeba nijak déle představovat a místa, na kterých v tuzemsku vystupovali, bychom už ani nenapočítali na jedné ruce. Už jen v Praze hráli několikrát. Nyní se k nám vrací zase, kdy po několikaměsíční pauze odehrají hned dva koncerty – v Praze a v Brně. Nyní si je přiblížíme v heslech, které možná na prvních pohled vypadají obyčejně, ale není tomu tak.

Indie rock

Je přesně ten žánr, pod který se celá kapela podepisuje. Jedná se tedy o styl alternativního rocku, který běžně můžeme znát, však s tím rozdílem, že se skupina neupisuje velkým vydavatelstvím a většinou hlásá heslo: „Udělej si sám!“

Utrecht

Utrecht je čtvrté největší město v Nizozemsku. Je sídlem největší univerzity v zemi a ve středověku se jednalo o nejvýznamnější město v zemi. Právě z něho pochází, v dnešní chvíli už celosvětové známí, Kensington, kteří se zde dali dohromady poprvé v roce 2005, a tak k letošnímu roku fungují už třináct dlouhých let a to už není zrovna málo.

Vultures

Přesně takto se jmenuje album, které jim v roce 2012 přineslo celosvětový úspěch. Bylo dokonce oceněno albem roku v holandském časopisu Music from NL a singl Home Again bořil celý měsíc místní hitparády, přičemž měl obrovský úspěch i na německých stanicích.

Coldplay

Sklonili se před nimi i samotní Coldplay, kteří na svém Twitteru postovali, že jsou obrovskými fanoušky kapely Kensington.

Ziggo Dome

Je jednou z největších krytých multifunkčních hal v Nizozemsku. Čítá kapacitu pro 17 tisíc diváků a kapela ji vyprodala hned pětkrát za sebou, což se ještě nikomu předtím nepovedlo. Dá se tedy mluvit o tom, že Kensington vyvolali davové šílenství.

Jedenáct hodin

Přesně tolik času uběhlo, než úplně vyprodali svůj první koncert ve výše zmiňované hale Ziggo Dome.

Control

Tak se jmenuje jejich poslední album vydané v roce 2016. Ještě větší úspěch než Vultures jim nepřineslo, ale na pomyslné špici je novinka bezesporu udržela. I tak v sobě však skrývá několik dobrých hitů, jako například Sorry, Do I Ever nebo Bridges.

Praha a Brno

Už v polovině dubna v tuzemsku odehrají hned dvě show po sobě. První 12. dubna v pražském klubu Roxy. Druhý bude následovat v Brně den po pražském termínu, tedy 13. dubna, kdy se Kensington představí na Flédě.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.