Pecky od The 1975, které byste měli znát

The 1975 - Praha 2014 | Foto: Lidmila Maršálková, MonsterMusic

Tahle manchesterská hvězdná formace vám může nabídnout víc než jen hity jako The Sound, Somebody Else a Girls. Slyšeli jste někdy následující písničky?

Pokud jste hardcore fanoušky tohohle britského indie-popového bandu, tak pro vás asi navrhované písničky nebudou úplným překvapením. Ale pokud nejste a znáte tyhle kluky jen díky jejich celkem šestnácti singlům, rozhodně by byla škoda přehlížet i ostatní nahrávky!

Milk

Patří k druhému EP Sex z roku 2012, Milk je takzvaný „hidden track“, šikovně schován na konec celého EP do stopy You, takže jste si na něj na původní nahrávce museli přes patnáct minut počkat a ač písnička sama o sobě trvá jen něco přes dvě minuty, rozhodně za to stojí! (Na Spotify za You začíná už na 7:36 min, pozn. red.)

Head.Cars.Bending

Z dalšího EP Music For Cars pochází skladba, jejíž refrén podle fanoušků pod YouTube videem zní spíš jako „Hey, constipated“. Nenechte se však zmást, z tracku vám bude jenom dobře.

So Far (It’s Alright)

Jedna z možná nejmagičtějších písniček kapely celkově se nachází na posledním EP IV, jenž předcházelo debutové desce. Roztomilá zvonkohra dodává skladbě velice originální zvuk a příjemně melancholický feel. Společně s Head.Cars.Bending i Milk se nachází i na Deluxe verzi alba The 1975.

Medicine

Medicine sice vyšla jako sólový singl během velké pauzy mezi první a druhou deskou, v tichu ale nějak zapadla, což je vzhledem ke krásné pětiminutové instrumentaci značná škoda.

If I Believe You

A na závěr chronologicky spadá song z druhé studiové nahrávky I like it when you sleep so beautiful yet so unaware of it. Ať už za to může text plný úvahami nad vírou a náboženstvím, nebo gospelovo-jazzová linka, tuhle skladbu si prostě nejde nezamilovat.

Pokud byste toužili slyšet The 1975 a tyhle krásné skladby naživo, nezameškejte jejich třetí český klubový koncert 26. června ve Foru Karlín. Vstupenky jsou k dispozici za 820 Kč v sítích Fource, GoOut nebo na místě.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.