TIP REDAKCE: 2Cellos servírují moderní hudbu v klasickém stylu

2Cellos | Zdroj: 2Cellos.com

To, že moderní hudba jde zahrát i jako klasika, potvrzuje uskupení dvou mladíků, kteří vystupovali i na těch největších hudebních festivalech. Nepotřebují k tomu, kdo ví kolik hudebních nástrojů, každý z nich si vystačí jen se svým čelem a naprostá paráda, ze které vám spadne brada, je na světě.

Řeč bude v dnešním tipu redakce o chorvatském fenoménu, pro tentokrát zapomeňte na skupinu Karma, jejíž sláva dávno uvadla. 2Cellos je chorvatské duo ze Záhřebu. Poprvé se setkali Luky Šulić a Stjepan Hauser na hudební akademii v Záhřebu. Šulić poté přešel na londýnskou konzervatoř Royal Academy of Music a Hauser ve svém umu na Royal Nothern College of Music v Manchesteru.

Po letech hraní klasické hudby na violoncello je to ale přestalo bavit. Místo toho se rozhodli experimentovat a při hře vyměnili klasiku za moderní hudbu a úspěch byl na světě. Jako úplně první cover nahráli na svůj YouTube kanál píseň Smooth Criminal od Michaela Jacksona, to se psal rok 2011. Po dvou týdnech měli více než tři miliony zhlédnutí. Po tomto internetovém úspěchu jim zavolal Elton John a navrhl jim společné turné. Hned na to podepsali smlouvu se Sony a ještě téhož roku vyšlo jejích debutové album 2Cellos. Jedním z jejich největších úspěchů je považováno vystoupení na oslavě šedesátého výročí nástupu na trůn britské královny.

Pokud ale chcete v dnešní době uspět, ba dokonce vyprodávat koncertní haly, jen těžko natáhnete lidi na klasiku jako je Beethowen či Čajkovskij, a tak se rozhodli vzít si do hledáčku ty největší hity z dílen těch neslavnějších interpretů, jako jsou například AC/DC, Nirvana, Rolling Stones, Coldplay nebo U2. Mimo těchto jmen se podívali na zoubek i Aviciimu. Jejich nejnovější cover je aktuální rádiový hit Despacito. A to už jsou přesně ti 2Cellos, jak je známe teď.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.