TIP REDAKCE: 5 domácích hardcorových kapel, o kterých jste možná ještě neslyšeli

Sunset Trail | Zdroj: bandzone.cz

Hardcore se v České republice neřadí mezi zrovna nejoblíbenější žánry a naši hudebníci musí opravdu tvrdě pracovat, aby si ve světě udělali jméno. Proto jsme se rozhodli zmínit pět nadějných českých kapel, které by si měl poslechnout snad každý, kdo se v tvrdé muzice aspoň trochu cítí jako doma.

Glad For Today

Původně čtyřčlenná kapela vznikla v Hradci Králové v roce 2014. Jejich první EP Sheep Facing The Wolfpack je označováno jako metalcore či pop punk, ale postupem času se Glad For Today přiklonili spíše k post hardcoru. Nyní má kapela členů pět a pyšní se hned dvěma frontmany. Pár dní před Vánoci se na internetu také objevila první ochutnávka z připravovaného alba v podobě písně Silence, která skvěle kombinuje tvrdé screamy a uhlazený zpěv.

Glad For Today za svou krátkou existenci sdíleli podium s kapelami jako jsou Dayseeker, Imminence nebo John Wolfhooker. Letos si je budete moci poslechnout například na hradeckém Rock For People.

Skywalker

Toto jméno je snad pro každého znalce české hardcorové scény známé. Pětičlenná kapela vznikla v roce 2010 a ve svých počátcích se věnovala hlavně pop punku. Postupně však experimentovala se zvukem a nakonec se úplně našla v tvrdých kytarových riffech kombinovaných s jemnými melodiemi a upřímným textem. Ve svých písních se věnují problémům jako jsou práva zvířat nebo veganská strava a inspirují tak ostatní, aby se zamýšleli nad svým chováním a mysleli na přírodu kolem sebe.

Skywalker si jistě získali srdce mnoha fanoušků nejen u nás, ale i po celém světě. Mimo Českou republiku a Slovensko navštívili například Kanadu nebo Čínu a jejich ambice sahají ještě dál.

Severals

Tato plzeňská kapela sice existuje jen dva roky a je zatím takovým miminkem na české core scéně, ale za tuto krátkou dobu už vydala několik skvělých písní. Jejich nejnovějším dílem je Habitat, kde kluci přemýšlí nad svou minulostí a jakým způsobem je události minulých dob ovlivnily. Kapela se společně s dalšími významnými jmény objeví například na festivalu Rock For People.

Sunset Trail

Olomoučtí rodáci Sunset Trail rozhodně nejsou žádnými nováčky. Na metalcorové scéně si udělali jméno nejen tourováním s německou kapelou Caliban, ale i podporou australské In Hearts Wake na jejich koncertech po České republice a Slovensku. Jejich jméno se objevilo i na lineupech festivalů jako je ukrajinský Faine Miesto či český Rock For People. Mimo jiné se svými koncerty navštívili i Velkou Británii či Rusko.

V polovině května Sunset Trail také vydali nové album Reflections, kde kombinují metalcore s rapovými prvky a vytváří tak originální hudbu, která určitě stojí za poslechnutí.

The Truth Is Out There

Post hardcore kombinovaný s elektronikou. Přesně to vám nabízí ostravská kapela The Truth Is Out There, která vás naprosto okouzlí svým energickým vystupováním a chytlavými melodiemi. Kapela vznikla před pěti lety a za tuto dobu zvládla odehrát stovky koncertů nejen v České republice, ale i na Slovensku nebo v Polsku. Může se chlubit úspěchy, mezi které patří předskakování kapelám jako jsou Killswitch Engage či Bring Me The Horizon nebo hraním na největších českých festivalech jako je například Brutal Assault.

V roce 2015 The Truth Is Out There vydali své plnohodnotné album Lighthouses, kde jasně dokazují, že hardcore a elektronika prostě patří k sobě.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.