TIP REDAKCE: 5 songů, které definovaly rok 2017

Ed Sheeran, Chester Bennington, Luis Fonsi
Ed Sheeran, Chester Bennington, Luis Fonsi | Zdroj: galerie

Jen pár desítek hodin zbývá, než bude rok 2017 definitivně za námi. Stejně jako v mnoha dalších odvětvích průmyslu, i v hudbě se toho za uplynulých 365 dní dosti událo. Pojďme si připomenout ty nejvýznamnější počiny, které jsme mohli během roku slyšet.

Lorde – Green Light

Začátkem března vypustila novozélandská zpěvačka do éteru nový singl z tehdy ještě připravovaného alba. Ten si, jak už to u její tvorby obvykle bývá, rychle získal přízeň jak kritiků, tak i fanoušků. A ač se klip na YouTube může chlubit „jen“ 100 miliony zhlédnutí, jedná se o jeden z nejpovedenějších kousků na poli moderního popu.

Imagine Dragons – Thunder

Imagine Dragons si letos připsali již třetí zářez na svůj seznam studiových alb a skladba Thunder se okamžitě po svém vydání stala hitem hudebních žebříčků po celém světě, přičemž v České republice a dvou dalších zemích se umístila hned na prvním místě. Naživo ji čeští fanoušci navíc mohli letos slyšet na festivalu Colours of Ostrava.

Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee

Byť vyšlo v polovině ledna, Despacito se stalo ultimátním letním hitem roku 2017. Skladba z očekávaného alba Luise Fonsiho obsadila první místa hitparád po celém světě a její verze s kanadským zpěvákem Justinem Bieberem ji zpopularizovala snad úplně všude. Klip oblíbeného Despacita se zároveň stal vůbec nejsledovanějším videem na YouTube, když jako první v historii překonal hranici 3 a následně i 4 miliard zhlédnutí.

Linkin Park – One More Light

Když Linkin Park vydali své letošní album One More Light, u recenzentů zrovna dvakrát neuspěli. Jakmile však kapela vyrazila s deskou na turné, rychle se ukázalo, co vše v sobě nové písně skrývají a nejenže se skladba One More Light začínala více a více dostávat do povědomí veřejnosti, ale především se později stala smutným symbolem tragického úmrtí zpěváka proslulé kapely, Chestera Benningtona.

Ed Sheeran – Shape of You

Nejúspěšnějším interpretem letošního roku se bezesporu stal zpěvák a skladatel Ed Sheeran. S albem Divide ze začátku března ovládl rádia a singl Shape of You se začal éterem šířit doslova raketovou rychlostí, a to až tak, že albu zaručil titul nejrychleji prodávaného počinu od umělce mužského pohlaví. Zmíněná skladba se navíc 21. září stala vůbec nejstreamovanější skladbou na Spotify.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.