TIP REDAKCE: Brixtn aneb Nový indie-electro objev roku 2017

Brixtn | Zdroj: facebook.com

Po nedávném oznámení konce hudební kariéry kapely Donaha se Matěj a Štěpán Jelenovi obklopili dvěma novými členy a představili zcela nový neotřelý projekt. Brixtn jsou českou kombinací Alana Walkera a The 1975. Nic takového tady ještě nebylo.

Není tomu tak dávno, co mladá nadějná kapela Donaha oznámila konec své hudební kariéry. Skupinu založili v roce 2011 bratři Matěj a Štěpán Jelenovi pod názvem On The Way, jenž se uchytil až do roku 2014. Za dobu své existence si talentovaní hudebníci na své konto připsali mnoho úspěchů, mezi něž patří například výhra Mercedes-Benz Live Space, jakožto největší hudební soutěže amatérských kapel v České republice. V roce 2015 spatřilo světlo světa v pořadí jejich čtvrté studiové album Beta samci, ze kterého vzešly úspěšné singly Příběh z křídel a Nedostupná, jež bodovaly v hitparádě Óčko chart. V minulém roce pak vystoupili jako předskokani legendární kanadské skupiny SUM 41.

Co se týká ostatních členů této formace, Pepa Sedlák už v současné době intenzivně pracuje na svém novém projektu, jenž nese název Něco si přej a Marek Pešl po úspěšném ukončení herecké konzervatoře nastupuje do angažmá v olomouckém divadle. Než však kapela Donaha definitivně skončí, odehraje již nasmlouvané koncerty do konce léta.

Novou skupinu Brixtn založili Matěj a Štěpán Jelenovi se dvěma novými členy již na jaře. Matěj je zpěvákem, kytaristou a autorem textů. Muziku skládají spolu se Štěpánem, který sedí za bicími. Další členové jsou kytarista Dawe Gates a baskytarista Pavel Čejka, kteří hrají i na klávesy.

I přes tak krátkou dobu své existence už však hudebníci stihli do světa vypustit svůj titulní singl Tak mi to nedovol, který mísí elektro beaty s popovou melodií, a to již začátkem června. Text řeší problém nevěry, přetvářky a lži ve vztahu. Píseň je nahraná v Rooftop Studiu Ondřeje Žatkuliaka, kde nahrává řada předních tuzemských interpretů. O hudební produkci skladby se postaral Daniel Hrdlička z kapely Poetika. Samotný videoklip se pak natáčel v barrandovských filmových ateliérech a jeho režie se chopil francouzský režisér Juan David Salazar. Kapela má za sebou také svůj první odehraný koncert a to konkrétně 16. června v Kutné Hoře.

Příznivci této nadějné formace se mohou v blízké době těšit nejen na další živá vystoupení, ale také na další singl a začátkem příštího roku se snad dočkají i prvního EP.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.