TIP REDAKCE: Ghost, kapela s ikonickou vizáží, kterou nepustíte z hlavy

Ghost | Zdroj: Oficiální Facebook interpreta

Jejich hudba je sice o dost jemnější, než by se na první pohled mohlo zdát, ale nedá se jim odepřít, že vskutku baví. Ghost, kapela s ikonickou vizáží, kterou jen tak nepustíte z hlavy.

Mrtvolný římsko-katolický kněz od samého začátku

Ghost jsou inkognito uskupení včele s Tobiasem Forgem, který vystupuje v převlečení za římsko-katolického papeže s lebkou namalovanou na obličeji. Ostatní členové se pak prezentují v maskách a označují se jako Nameless Ghouls. Frontman Tobias používal dokonce několik jmen – Papa Emeritus I. až III., ale aktuálně vystupuje pod pseudonymem Cardinal Copia. Své jméno poctivě mění s každým řadovým albem. Krom klasických nástrojů typu kytara, byskytara a bicí používají v písních i keyboards a saxofon.

Čtěte také: Rock for People 2020 rozšiřuje line-up. Přijedou The 1975, Neck Deep nebo Horkýže Slíže

Vznikli v roce 2006. Pochází z švédského města Linköping. V letech 2010 vydali své první demo o tří skladbách, po kterém následoval vinyl titulovaný jakožto Elizabeth.

Ocenění Grammy

I přes svůj děsivý vzhled hrají především bujarý pop-rock, a to především na jejich poslední desce Prequelle, která vyšla v druhé polovině jara 2018. Odtud pochází i velmi povedené kousky jako Dance Macabre, Faith a Rats. Předešlé album Meliora jim vyneslo i jednu z nejprestižnějších hudebních cen – Grammy v kategorii Nejlepší hard rock/metalové album. Toho se prodalo čtvrt milionů kopií.

Inspirace ve středověku

Samotný zpěvák se nechal slyšet, že se při vytváření nejposlednějšího počinu Prequelle inspiroval především ve středověku, a tak jsou krysy a mor hlavním středobodem celé novinky.

Soudní spory a neúměrné honoráře

Dusná atmosféra v kapele. Hudebníci nebyli po vydání posledního alba spokojení s vyplácením honorářů a dotáhli to až k soudnímu sporu. Forge se však obhajoval, že se jedná o najaté hudebníky, a tak na nějaký vyšší honorář s přihlédnutím na autorská práva nemají nárok. Jejich cesty se rozešly tedy ne v příliš dobrém a pro Tobiase nyní hrají muzikanti noví.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Skillet si na úspěch museli počkat. Mezi rockovými kapelami se ale vymykají

Česká republika tento rok již podruhé

Ghost jste mohli naposledy zaslechnout, jako předskokany velikánů Metallica v druhé polovině srpna tohoto roku. Bohužel vystupovali ještě za světla, což právě u nich ubíralo na atmosféře. Celkově však jejich setu nebylo co vytknout, ale právě teď přichází ta pravá chvíle, kdy si je budete moct vychutnat se vším všudy, a to již 1. prosince v O2 universu. Navíc na vás vychrlí nejčerstvější skladby v podobě Marry On A Cross a Kiss The Go-Goat. Stylově je lze přirovnat k temnějšímu pop-rocku s tanečním nádechem.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 371 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.