TIP REDAKCE: Jak o Vánocích potěšit hudebního nadšence?

Muse | Zdroj: Warner Music

Vánoční svátky nám už pomalu klepou na dveře a s nimi přichází i každoroční shon okolo nákupu těch pravých dárků pro naše nejbližší. Milují hudbu? Pak pro ně určitě vyberete něco z našich tipů.

Předplatné na streamovací službě

Streamovací služby jako Apple Music, Spotify či Deezer dokázaly, že hudba se dá poslouchat jednoduše, takřka kdekoliv a především legálně. Snad jen zlomek lidí už poslouchá hudbu z mp3 přehrávačů. Většina z nás postupně přechází na streamovací platformy, kde se dá hudba poslouchat zdarma, má to ale jeden háček – velké množství reklamních spotů. Pokud se však zaregistrujete a zaplatíte předplatné, své oblíbence můžete poslouchat bez reklam a s ještě lepší kvalitou. Proč tedy někomu nedarovat předplatné? Hudební fanoušek tímto dárkem určitě nepohrdne, jelikož se mu tímto otevře nekonečná hudební knihovna.

TIP REDAKCE: Jak objevit novou hudbu na Spotify?

Vstupenky na koncerty

Nejen, že můžeme ohodnotit, jak si na tom daný interpret vede mimo studio, ale i daleko více nasajeme tu pravou atmosféru. Proč tedy nedarovat nějakou koncertní vstupenku? Možností je spousta, i následující rok totiž bude koncertně bohatý. Vybrali jsme pro vás TOP 5 doposud oznámených hvězd.

Jamiroquai (O2 arena, Praha) – 25. května

Muse (Letiště Letňany, Praha) – 26. května

Rock for People – Bring Me The Horizon, Rudimental a další (Hradec Králové) – 4. – 6. července

Ed Sheeran (Letiště Letňany, Praha) – 7. a 8. července

Colours of Ostrava – The Cure, Florence + The Machine, Rag’n’Bone Man (Ostrava) – 17. – 20. července

Hudební knižní biografie a autobiografie

Pokud víte o někom, kdo miluje hudbu a navíc rád čte, knižní biografie jsou to pravé. Mezi ty opravdu povedené můžeme jednoznačně řadit zpověď Marilyna Mansona Dlouhá trnitá cesta z pekla. Aktuálně jsou po dlouhé době skladem i legendární Heroinové deníky od Nikkiho Sixxe. V jednom z našich tipů jsme doporučovali i biografie o Kurtu CobainoviTěžší než nebe a Nirvana: Pravdivý příběh. Vybrat se však dá i z domácí scény. O životních osudech rappera Marpa se například můžete dočíst v nové publikaci Otakar III.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Knižní rockové biografie, které stojí za to si přečíst

Merch, alba či DVD

Kdo by nechtěl nosit hrdě triko své oblíbené kapely? K mání jsou ale i mikiny, přívěsky, čepice, hrníčky, vlajky a spousta dalších originálních věciček. Všechno na co si vzpomenete. Za zmínku stojí například povedený merch kapely Bring Me The Horizon či oblečení a doplňky domácích Mandrage a Tomáše Kluse. Rozmanitou nabídku má taky kapela Kryštof. Stačí zjistit, co vaši milí rádi poslouchají.

Čtěte také: Záznam výročního koncertu Kryštof na Strahově 2017 je v den vydání multiplatinový

Zahraniční zájezdy

Možná už to zavádí bláznovstvím, ale proč někomu nezprostředkovat cestu někam, kde žije jeho oblíbený interpret nebo do míst, kde se odehrály historické milníky legendárních umělců? Máte rádi například The Beatles? Tak proč se nejet kouknout do Anglie – právě na Abbey Road, kde vznikla jedna z jejich nejslavnějších fotek, a vydat se po stopách kapely? Možností je opět velká spousta a ceny letenek se pohybují místy na opravdu nízkých cenách.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.