TIP REDAKCE: Kam vyrazit na vánoční koncert?

Václav Neckář | Foto: Jan Mareš, Monstermusic.cz

Vánoční čas je pro spoustu lidí ve znamení shonu a nákupního šílenství. Přinášíme vám několik tipů, kde si můžete období před Vánocemi zpříjemnit muzikou. 

Adventní koncert – Ewa Farna

Moravské kostely již tradičně zaplní adventní koncerty v rámci projektu Děti dětem pořádané spolkem Madleine. Evangelický Kristův kostel v Ostravě rozezní 12. prosince Ewa Farna, která si připravila vystoupení složené z populárních i vánočních písní. Doprovodí ji dětský pěvecký sbor.

Václav Neckář & Bacily

Skladba Vánoční neodmyslitelně patří k písním, jež zaručeně vyvolají vánoční náladu. Proto i Václav Neckář vyrazil na vánoční koncerty. Vystoupení mohou diváci zhlédnout například ve Svitavách, Prachaticích, Olomouci, Plzni nebo v Brně. Jako doprovod účinkuje kromě smyčcového kvartetu chlapecký sbor Pueri gaudentes a samozřejmě skupina Bacily.

Adventní koncerty v Národním divadle

K nejtradičnějším událostem předvánočního času s jistotou řadíme Adventní koncerty v Národním divadle. Adventní a vánoční skladby představí soubor Musica Florea a Kühnův dětský sbor. Chybět nebude ani Rybova Česká mše vánoční.

Vánoční koncerty Janka Ledeckého

Neopomenutelnou součástí sváteční atmosféry je také Janek Ledecký. Letos už po dvacáté! Posluchači se mohou těšit na klasické vánoční písničky, ale i na hity jako Budu všechno, co si budeš přát, Proklínám nebo Pěkná, pěkná, pěkná a samozřejmě Sliby se maj plnit o Vánocích. Koncerty probíhají po celé České republice, na mnohých místech je již beznadějně vyprodáno. Vrcholem turné bude vystoupení ve Velkém sále pražské Lucerny, kde populární zpěvák vystoupí 15. prosince.

Lenka Filipová a Lenny

Lenka Filipová v rámci vánočních koncertů vystoupí 13. prosince v Kongresovém centru ve Zlíně. Diváci se tak mohou těšit na rodinný vánoční koncert se smyčci. Zpěvačku doplní dcera Lenny.

Vánoce 2016 aneb Bacha na Šporcla

Vánoční program si připravil také houslový virtuos Pavel Šporcl. Program speciálně vytvořený pro adventní čas roku 2016 zahrnuje oblíbené barokní koncerty pro housle, smyčce a basso continuo J. S. Bacha, ale také tituly s vánoční tématikou. Houslistu doprovodí komorní smyčcový orchestr a cembalo. V pražském Divadle Bez Zábradlí vystoupí 20. prosince.

Hana Zagorová – Vánoční koncerty

I Hana Zagorová přináší svým příznivcům dárek v podobě vánočních koncertů. Koncert v pražské Lucerně je již vyprodaný, ale brněnští fanoušci mohou ještě navštívit 18. prosince Sono Centrum, kde zpěvačka vystoupí za doprovodu Boom! Bandu Jiřího Dvořáka. Jako speciální host zazpívá také Petr Rezek.

Vánoční “Akustik” Tour – 20 Let, Petr Bende

Petr Bende je tady se svou každoroční vánoční tour. Letos navštíví několik českých a moravských měst. Spolu s Petrem vystoupí také pěvecké sbory z jednotlivých měst, folková legenda Jaroslav Samson Lenk a formace hudebníků Shadow Quartet.


Napište komentář